Anasayfa / Fransa Uçak Bileti / Paris Uçak Bileti
Paris Uçak Bileti
Paris Uçak Bileti

Paris Uçak Bileti

Paris uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Paris uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fransa ve dünyanın en önemli şehirlerinden birisi olan Paris, turistik açıdan da milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır. Turizmin yanı sıra ekonomi, moda gibi çok farklı amaçlar bölgeye turist çekmektedir. 12 milyonu aşkın nüfusuyla oldukça yoğun olan kentte, ulaşım ağının ve alt yapının gelişmiş olması yoğun nüfusa rağmen sorun yaşanmasını önlemektedir. Bu bakımdan gelişmiş ulaşım ağı sayesinde Paris ve Fransa’nın diğer bölgelerine kolay bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Paris’te gezilecek çok fazla yerin olması aynı zamanda buraya gidecek kişilerin daha uzun plan yapmasına neden olmaktadır. Bu kentteki nüfus yoğunluğuna da etki yapmaktadır. Eyfel Kulesi, Şanzelize Bulvarı, Zafer Takı şehrin en dikkat çeken bölümlerinden bir tanesidir. Sanatsal anlamda da oldukça doygun olan şehrin çeşitli bölgelerinde sanatsal değerlerini görmek mümkündür.

Paris’te Ulaşım

Beauvais Tille Havalimanı, Charles De Gaulle Havalimanı ve Orly Havalimanı Paris’te tercih edilebilecek 3 havalimanıdır. 3 Havalimanından birisine gelen ve şehre gidecek olan kişilerin ulaşım tercihleri arasında ön plana çıkan ulaşım aracı trendir. Tren için çok gelişmiş bir sistem kurulması sayesinde kişilerin tren yolculuğu ile hem ekonomik hem de hızlı bir şekilde Paris’in çeşitli noktalarına ulaşması mümkün olmaktadır. Özellikle bazı havalimanlarının yakınında bulunan istasyonlar, havalimanı sonrasında tren ile yola devam edilmesini sağlamaktadır. Tren hızlı olduğu gibi şehirdeki yoğun trafiğe takılmadan ulaşım yapılmasını sağlamaktadır ve bu özelliği ile trenler turist tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Tren dışında otobüs de yine toplu taşıma araçları arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Özellikle 3 yaş altı çocukların otobüs ile ücretsiz seyahat edebilmesi kalabalık aileler için otobüsün daha uygun olmasını sağlamaktadır. Otobüslerin dışında ise taksi, araç kiralama gibi farklı alternatifler de değerlendirilebilir. Bölgede özel olarak Paris dolmuşları hizmet vermektedir. İsteyen kişiler ekonomik bir şekilde karayolu ile ulaşım yapılmasını sağlayan bu dolmuşları tercih edebilir.

Bu alternatifler sayesinde kişilerin Paris’te gezmesi, Paris’in çeşitli noktalarına ulaşması mümkün olur. Kişilerin ekonomik durumları ve ulaşımdaki tercihlerine göre havalimanından ayrıldıktan sonra bu seçeneklerden birisi seçilebilir.

Uçak Bileti