Anasayfa / Brezilya Uçak Bileti / Sao Paulo Uçak Bileti
Sao Paulo uçak bileti
Sao Paulo uçak bileti

Sao Paulo Uçak Bileti

Sao Paulo uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Sao Paulo uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Brezilya’nın en popüler şehirlerinden bir tanesi olan Sao Paulo, aynı zamanda nüfusunun fazla olması nedeniyle de oldukça yoğundur. Bu yoğunluk, yaz aylarında daha da arttığından dolayı şehirdeki turizm hareketliklerinde turistler sorun yaşayabilmektedir. Özellikle tarihi binalar ile dikkat çeken merkez, gece ve gündüz ayrı olmak üzere turistlere farklı alternatifler sunar. Dünyanın pek çok farklı bölgesinden gelen turistler farklı bir kültürel zenginlik kazandırırken aynı zamanda Brezilya’da çeşitleri sorunların yaşanmasına da neden olmuştur. Bu nedenle suç oranının yüksek olduğu şehirde turizm gezilerinde kişilerin dikkatli olması gerekmektedir. Zenginlik ve fakirliğin farklı şekilde görülebileceği şehir, lüks ve fakir bölgeleriyle farklı bir yapıya sahiptir.

Sao Paulo’da İklim

Güney Amerika’da yer alan Sao Paulo tropikal bir iklime sahiptir. Bu nedenle de şehrin yağışları meşhurdur ve sık sık yağış görülebilir. Sıcak dönemlerde 22 dereceye varan sıcaklıklar, kış aylarında 15 dereceye kadar düşüş göstermektedir. Buna karşın yaşamı etkilemeyen sıcaklıklar, yaz ve kış olmak üzere şehrin ziyaret edilmesini sağlar.

Sao Paulo’da Ulaşım

Güney Amerika’da yer alan şehir için havaalanı tercih edilebilir. Özellikle havaalanı sonrasında merkeze ulaşmak kolay olduğundan dolayı kişiler taksi, metro, otobüs ya da diğer toplu taşıma araçlarını kullanabilir. Özellikle taksinin tek fiyat uygulaması ekonomik ve sorunsuz bir şekilde ulaşım yapılmasını sağlar. Bu bakımdan turistler fazla para ödeme ihtimali olmadığından dolayı şehre ulaşımda en çok taksiyi tercih eder. Bunun yanı sıra otobüs ve araç kiralama hizmetleri de tercih edilebilecek seçenekler arasındadır.

Uçak Bileti