Anasayfa / Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

Bu Sözleşme ile Kunet Turizm ve Havacılık Hizmetleri İnş. San. Tic. Ltd. Şti. “Biletmar”, uçak bileti satışı, iptal, iade ve değişiklik hizmetleri sunmaktadır.

Satın alınacak uçak biletinin vergiler dâhil toplam fiyatı, bileti satın alma işleminin gerçekleşmesinden hemen önce belirtilmektedir.

Biletmar, Kullanıcının rezervasyonunu işlemek ve rezervasyonunun durumu hakkında bilgi vermek amacıyla, Kullanıcının telefon numarasını, e-posta adresini kendi bünyesinde saklama hakkına sahiptir.

Biletmar’dan bilet satın alan Kullanıcı, aynı anda, gönderilen reklam mesajlarıyla birlikte her türlü kısa mesajın Biletmar’a vermiş olduğu cep telefonu numarası/numaralarına, e-posta adreslerine gönderilebileceğini kabul etmiştir.

Biletmar tarafından sağlanan hizmetler hakkında görüşmek için 0850 566 03 03 numaralı telefon ile iletişime geçilebilir.

Biletmar internet sitesinde bir kerede en fazla 9 yolcu (çocuk + yetişkin dâhil) için uçak bilet satış işlemi yapılabilir.

Biletmar internet sitesinden yalnız bir çocuk için uçak bileti satışı yapılamaz. 1 yetişkin ile beraber uçak bileti satışı gerçekleştirilebilir. Bebek yolcular (0-2 yaş) kurallar gereği kucakta seyahat etmektedir, havayolları bebek yolcu biletleri için koltuk kapatmamaktadır.

Biletmar internet sitesinden havayolu ve uçuş/fiyat sınıfına bağlı olarak opsiyonlu uçak bileti rezervasyonu yapılamaz ve direkt satın alımlarınız için ödemeler sadece kredi kartı ile yapılabilmektedir.

Biletmar internet sitesinden yapılan uçak bileti satın alımlarınızdan sonra isim değişikliği yapılması ve bir uçak biletinin bir başka isme devir edilmesi mümkün değildir.

Bilet alımını onayladığınızda uçak bileti tutarı (vergi ve diğer masraflar dâhil) ödeme için kullandığınız kredi kartından çekilir. Ödemenin çekildiği kredi kartı sahibinin seyahat edecek yolculardan biri olması gibi bir zorunluluk yoktur.

Biletmar internet sitesi, müşteri ile havayolu şirketleri arasında aracı bir kurumdur. Bu yüzden uçak bileti satın alınan havayolunun uçuş kuralları ve kısıtlamaları sebebiyle uçuşun gerçekleştirilememesi halinde Biletmar hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Bu nedenle, uçuşun vaktinde başlayamaması ve/veya uçak gecikmeleri, arızalanmaları, hava muhalefeti, grev ve halk hareketleri, doluluk, gecikme yer durumunun müsait olmaması ile mücbir sebep, fevkalade haller, kaza ve benzeri olaylardan ötürü Biletmar herhangi bir maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez.

İç hat uçuşlarda; uçağın belirtilen kalkış saatinden en geç 90 (doksan) dakika önce havaalanında bulunulması gerekmektedir. Dış hat uçuşlarda; uçağın belirtilen kalkış saatinden en geç 3 (üç) saat önce havaalanında bulunulması gerekmektedir. Bu sürelere uymayan yolcular gerçekleşecek uçuşlarıyla ilgili haklarını kaybederler.

Ayrıca Olağanüstü durumlarda uçağın belirtilen kalkış saatinden en geç kaç dakika önce havaalanında bulunulması öğrenmek için havayoluyla ve/veya Biletmar ile iletişime geçilmelidir.

Bu Sözleşme metni Kullanıcı tarafından onaylandıktan sonra Biletmar tarafından saklanmayacaktır.

Biletmar, kullanıcının kişisel verilerini kendi organizasyonu ve ticari ilişkisi dışında bulunan üçüncü kişilerle paylaşmaz. Ayrıca Biletmar, satışlar, müşteriler, veri trafiği hakkındaki istatistikleri ve internet sitesinden diğer bilgileri ticari ilişkisi bulunan üçüncü taraflara verebilir. Bununla birlikte, istatistikler, Kullanıcının kişisel olarak tanımlanmasını sağlayacak herhangi bir bilgi gösteremez. Kullanıcı, Biletmar’ın söz konusu kişisel bilgileri üçüncü taraflara vermesinden ötürü herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul etmektedir.

İptal, İade ve Değişiklik Şartları

Satın alınan uçak biletlerinde iade ve iptal ceza bedeli, havayolu iptal kurallarına göre uygulanacaktır.

Özel fiyatlı promosyon biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılamaz.

Biletleme esnasında tahsil edilen Biletleme Hizmet Bedeli iade edilmeyecektir. İptal, iade ve değişiklik işlemlerinde yurt içi biletler için 10 TL, yurtdışı biletler için 20 TL işlem bedeli uygulanacaktır.

Havayollarının değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulamalar başlatması halinde bu güncel uygulamaya göre işlem yapılacaktır.

İadesi mümkün olan uçak biletlerinin, iadesi sadece biletin satın alınması için kullanılan kredi kartına yapılır.

Genel havayolu kuralı olarak, tek bir kişi için aynı tarih aralığında aynı havayolu için birden fazla rezervasyon yapılmış olduğu tespit edildiğinde Rezervasyon kuralları gereği mükerrer olduğu tespit edilen rezervasyonlardan sadece bir tanesi geçerli olacak, bunun dışındaki kayıtlarınız havayolları tarafından uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir. Bu sebeple, aynı kişi adına rezervasyonu birkaç kere yaptığınız takdirde, tüm rezervasyonlarınızın iptalinden Biletmar sorumluluk yüklenmeyecektir.

Değişiklikler

Biletmar internet sitemiz üzerinden veya Biletmar destek hattından satın aldığınız uçak biletlerinizle ilgili değişiklikleri destek hattımızı arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bagaj Hakları

Biletmar internet sitesinden yapılan biletlemelerde iç veya dış hat, uzak, orta ya da yakın mesafeli uçuşlara göre Havayollarının belirtmiş olduğu bagaj hakları kabul edilir. Fazla bagaj, havayollarının belirlediği fiyatlara göre ücretlendirilir.

Charter Uçuşlar için Şartlar ve Kurallar

Charter uçuş, tedarikçi bir firmanın bir havayolundan uçak kiralayarak özel uçuşlar düzenlemesi demektir. Charter uçuşlar, tarifeli uçuşlara göre, ücret ve uçuş kuralları açısından farklılık gösterir. Charter uçak bileti havayolu firmasından direkt olarak satın alınamaz. Havayolları, kendi internet sitelerinden charter uçuşlar ile ilgili bilgi paylaşmazlar. Biletmar üzerinden alınan charter uçuşlar, tedarikçi firmaların onayladığı uçuşlardır. Biletmar üzerinden charter uçuş için bilet satın aldığınızda, uçuş detaylarınız e-posta ile adresinize gönderilecektir.

Biletmar üzerinden charter uçuş satın aldığınızda aşağıda belirtilen maddeleri kabul etmiş olursunuz. Biletmar herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 • Charter uçuş biletlerinin iadesi ve iptali mümkün olamaz.
 • Bilet için değişiklik yapılmasına izin verilmez. Tarih, saat, parkur ve isim değişikliği kabul edilmemektedir.
 • Uçacak olan yolcu bilgileri tam, eksiksiz ve doğru şekilde girilmelidir. Bu bilgilerin doğruluğunun hakkındaki sorumluluk tamamen yolcudadır.
 • Uçuşun gerçekleşeceği günden önceki gün mutlaka saat ve terminal için tekrar onay alınmalıdır.
 • Check-in sırasında dış hat uçuşlar için pasaport yolcunun yanında olmalıdır. Aksi durumda yolcular uçağa kabul edilemez.
 • Uçuşun tarihi ve saati değişebilir. Yolcular bu değişiklikleri uçuş için bilet satın alarak kabul etmiş sayılır.
 • Yolcular uçuş listesinde kendi ad ve soyadının bulunmaması ve bu nedenle uçağa kabul edilmemesi halinde alternatif bir uçuşu kabul ederler.
 • Uçuş sırasında yiyecek ve içecekler için ekstra ücret talep edilebilir.
 • Gümrük girişinde yaşanabilecek sorunlarla ilgili Biletmar kesinlikle sorumluluk kabul etmez.
 • Check-in ve bagaj işlemleri için kalkış saatinden en az 3 saat önce uçuşun gerçekleşeceği havalimanında hazır olunmalıdır.
 • Yolcular, uçuş için vize dâhil gerekli evrakları yanında getirmek zorundadır.
 • Yolcular, satın aldıkları ve uçuş listesinde bulundukları charter uçuşu gerçekleştirmediği taktirde ücret iadesi gerçekleşmez.
 • Uçuşu gerçekleştiren havayolunun kendi internet sitesinde ya da başka bir yayın organında duyurduğu “Genel Bilet Kuralları” geçerlidir.

Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu Sözleşmenin uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu Sözleşmenin dâhilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere, Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Sözleşmeden dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.