Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Phuket Uçak Bileti
İstanbul Phuket Uçak Bileti
İstanbul Phuket Uçak Bileti

İstanbul Phuket Uçak Bileti

İstanbul Phuket uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Phuket uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tayland’ın en büyük ve turizmin güçlü olduğu bir ada olan Phuket, Hint Okyanusu’nun bir parçası olan Andaman Denizi’nde bulunur. 570 kilometrekarelik alana sahip olan Phuket, Tayland’ın tek başına eyalet olan tek adasıdır. Dünyaca ünlü tatil adası olan Phuket, sıcak insanları, birbirinden farklı ve leziz tatları, tapınakları, hareketli gece hayatı ile görülmeye değer yerlerden biridir. Phuket adası o kadar büyüktür ki adada bulunanlar etrafının denizlerle çevrili olduğunu bile unutmaktadır. Ziyaretçilerini büyüleyen doğal güzellikleri ile ada, seyahat noktalarınızın başında gelen listede yer alabilir diyebiliriz.

İstanbul’dan Tayland’ın en gözde adası olan Phuket’e gitmek isteyenler için yolculukla ilgili birkaç bilgi topladık. İstanbul’dan yaklaşık olarak 7.736 kilometre uzaklıkta olan Phuket, yaklaşık olarak uçuş süresi 9 saat 40 dakikadır.

Havalimanından Phuket şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezine 32 kilometre uzaklıkta olan Phuket Havalimanı, uluslararası hizmeti ile şehrin turizm endüstrisine önemli katkıda bulunmaktadır.  Aynı zamanda Tayland’ın en işlek üçüncü havalimanı olan Phuket Havalimanı ülkeye turist çekme açısından da büyük rol oynamaktadır. Phuket şehir merkezine ulaşım kolay olabilmekle, toplu taşıma kullanımı sınırlıdır. Bunun için özel araç kullanımı ve araç kiralama oldukça sık kullanılmaktadır. Havalimanının önünden kalkan otobüslerle de daha uygun fiyata şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Phuket’e ne zaman gidilir?

Phuket’te tropikal muson iklimi görülmesi ve ekvatora yakın olması nedeniyle Phuket’te sıcaklık farkı çok fazla gözlenmez. Adada en yüksek sıcaklık 32 derece iken en düşük sıcaklık ise 25 derecedir. Yıl boyunca genel anlamda sıcak ve nemli olan hava, serin, sıcak ve nemli olmak üzere üç sezona ayrılır. Adayı ziyaret etmek için en uygun sezon ise serin olduğu zamanlardır. Bu ay aralıkları ise Kasım ayından Şubat ayına kadar olan süreçtir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Dublin Uçak Bileti

Dublin Uçak Bileti

Dublin, nüfusu 500 binden fazla olan turistik kent olup, İrlanda’nın bolca ziyaret edilen başkentidir. Dublin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir