Anasayfa / Hava Yolları / AnadoluJet Uçak Bileti
AnadoluJet uçak bileti
AnadoluJet uçak bileti

AnadoluJet Uçak Bileti

AnadoluJet uçak bileti sayfamızdan, en ucuz AnadoluJet uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

AnadoluJet Hakkında

AnadoluJet, 23 Nisan 2008 tarihinde geniş halk kitlelerine ulaşım hizmetlerinden faydalanmaları amacı ile Türk Hava Yolları’nın yeni bir iş modeli ile yapılandırmış olduğu farklı bir ticari markası olarak kurulmuştur.

Maliyet avantajlarının da bilet ücretlerine yansıtılması ile birlikte uçak ile seyahat daha da cazip bir hale geliyor. Ankara hatlarında yolcu kapasitesi %65 artmış, doluluk oranları ise %85 seviyelerine gelmiştir. 5 uçak ile başlanılan bu operasyon ilk yılında 8 uçaklık bir filoya kadar ulaşmıştır ve her yıl büyümeye de devam etmektedir.

Türkiye gibi yüzölçümü büyük ve geniş ülkelerde de kara ve demiryolu ile yapılmış olan seyahatlerin süreleri oldukça fazladır. AnadoluJet, Anadolu halkının şehirler arası seyahatlerini daha da yoğun olarak havayolu ile gerçekleştirme imkânı sağlamayı ve böylece de seyahat edecek yolculara da büyük bir zaman tasarrufu sağlamayı amaçlamaktadır. Ankara  merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren şirket böylece bir yandan yerli bir turizme, diğer yandan da Anadolu genelindeki tüm ticari ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

AnadoluJet Check-In İşlemleri

İnternet üzerinden de hızlı bir şekilde yapabileceğiniz online check-in işleminde birkaç adım var. Bunlardan ilki ise PNR numaranız, isim ve soyadı bilgilerinizle birlikte sisteme giriş yapmaktır. Sonrasında ise eğer varsa Miles&Smiles kart bilgilerinizi de bu ekrandan girmeniz mümkündür.

AnadoluJet uçuşunuzdan en erken 24 saat, en geç ise 1 saat öncesine kadar online check-in hizmetinden faydalanabileceksiniz. Biniş kartlarınızı sıraya girmeden temin etmek için ise Self Check-in kiosklarında işlem yapmanız da gerekiyor. Uçuş saatinden iç hatlarda en az 45 dakika, dış hatlarda ise bu süre en az 60 dakika önce biniş kartınızı alıp, bagaj işlemlerinizi tamamlamış olmalısınız.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

İnternet üzerinden en hızlı bir şekilde yapabileceğiniz online check-in işlemlerinizde birkaç adım var. Bunlardan ilki ise, PNR numaranız, ad ve soyad bilgileriniz ile birlikte sisteme giriş yapmak. Daha sonrasında ise eğer var ise Miles&Smiles kart bilgilerinizi de bu ekrandan girebilmeniz mümkün. AnadoluJet uçuşunuzdan en erken 24 saat, en geç ise 1 saat öncesine kadar online check-in hizmetinden faydalanabilirsiniz. Biniş kartlarınız ile sıraya girmeden temin etmek içinse Self Check-in kiosklarında işlem yapmanız gerekmektedir. Uçuş saatinden iç hatlarda en az yaklaşık olarak 45 dakika, dış hatlarda ise bu süre en az 60 dakika kadar önce biniş kartınızı alıp, bagaj işlemlerinizi tamamlamış olmalısınız.

AnadoluJet Diz Mesafesi

Uçuştan önce koltuk seçimlerini yapmak isteyen yolcular, AnadoluJet İnternet sayfasına giriş yaparak PNR numarası ile birlikte işlemleri de hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Koltuk seçimi hizmeti ücrete tabi olup, uçuşa 100 gün kala başlamaktadır ve uçuşunuza 48 saat kalana dek devam etmektedir. Koltuk seçimini günler öncesinden de yapar iseniz dahi check-in işlemlerinizi ayrıca tamamlamanız gerekmektedir. Acil çıkış sırası 27 TL, pencere kenarı 20 TL, koridor kenarı 20 TL ve standart koltuk seçimi 15 TL olarak ücretlendirilir.

AnadoluJet Yiyecek, İçecek ve İkram

AnadoluJet filosundaki uçaklarda koltuk mesafesinin yeterli olmasına büyük ölçüde önem verilmiş bir durumdadır. AnadoluJet uçuşunuzda koltuk mesafesi ile ilgili herhangi bir problem yaşadığınız zaman  uçuş esnasında kabin ekibine, uçuş öncesinde ise de AnadoluJet müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Donavia Uçak Bileti

Donavia Uçak Bileti

Donavia uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Donavia uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Donavia Havayolu şirketi …