Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Napoli Uçak Bileti
Napoli uçak bileti
Napoli uçak bileti

Napoli Uçak Bileti

Napoli uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Napoli uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

   

Nüfusu bakımından Roma ve Milano’dan sonra İtalya’nın üçüncü büyük şehri olan Napoli, güney İtalya’nın Campania bölgesinde yer alır. Şehrin nüfusunun 5 milyona yakın olduğu bilinmektedir. Başkent Roma’nın 250 km güneyinde kalmaktadır. Müzik, astronomi, sanat, tarih, kültür ve mimari açılardan İtalya’nın en önemli şehirlerinden biri konumundadır. Napoli Krallığı’na başkentlik yapmış olması ve 2.800 yıllık bir geçmişi içinde barındırıyor olması, tarihi açıdan şehrin önemini arttırmıştır. UNSECO tarafından hazırlanan Dünya Mirasları listesinde, kentin eski şehir olarak nitelendirilen bölümü kendisine yer bulmuştur. Şehirde bulunan Napoli limanı, Akdeniz’in ve Avrupa’nın en büyük limanlarından birisidir. Bu liman, Sardinya’ya, Sicilya’ya, Eoliyen Adaları’na, Tunus’a ve  Korsika’ya giden botların merkez limanıdır.

Şehri ziyaret etmek isteyenler, hem hava koşulları açısından hem de Temmuz ayında düzenlenen Neapolis adlı Uluslararası Müzik Festivali için yazı tercih etmeliler. Ayrıca Temmuz ayından hemen sonra Ağustos ayında da, şehirde Napoli Caz Festivali düzenlenir. İtalya’nın meşhur yemeklerinden olan pizza için de bir festival düzenlenmektedir ve Pizza Festivalinde dünyaca ünlü pizzacılar gelir, yeteneklerini sergilerler. Castel Nuovo Şatosu, Kraliyet Sarayı ve Castel Sant Elmo gibi tarihi yerler, şehirde gezilmesi gereken yerler arasındadır. Gezginlerin ilgisini çekecek bir diğer aktivite olan “Piedigrotta” Eylül ayında düzenlenir. Yani Napoli’ye gittiğinizde, her ay farklı bir aktiviteyle karşılaşmanız mümkün olabilir. Capri Adası’nı ziyaret etmek isteyenler, Napoli Limanı’ndan kalkan turlarla gidebilirler.

Napoli’de İklimsel Koşullar

Şehirde genel olarak bilinen Akdeniz İklimi’nin özellikleri hakimdir. Bu nedenle her mevsimde şehrin pek de soğuk olduğunu söylemek mümkündür. Yalnızca, yağış alan bir şehir olduğunu ve Napoli’yi gezebilmek için gidilecek olan tarihin yaz aylarına ayarlanması gerektiği söylenebilir. Şehrin Apenine Dağları etrafında kurulu olması nedeniyle, yükselti sebepli iklim sıkça değişiklik gösterir. Yıl içerisinde sıcaklık en fazla 6 – 8 dereceye kadar düşer ve daha fazla düştüğü pek görülmez. Yaz ayları oldukça kurak geçer ve yaz aylarında zaman zaman sıcaklık 30 dereceyi bile aşabilmektedir. Fakat kurak denilen aylarda da Napoli yağış alan bir şehirdir. Yıllık yağış ortalaması 1169 mm’dir. Sonbaharda, sıcaklık ortalamaları 20-25 derece arasında değişmektedir.

Napoli Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Napoli’de bulunan Capodichino Havalimanı merkeze, 6 km uzaklıkta. Havalimanında, yolculara sunulan, alışveriş, yeme içme, merkeze ulaşım gibi birçok hizmet veriyor. Merkeze geçmek için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi seçenekler yolculara sunuluyor. Danışmadan bilgi alarak, havalimanında hareket edebilirsimiz.Araç kiralamada, Avis, Budget, Europcar, Dollar, Hertz, Maggiore, Sicilyby, Sixt ve Targarent gibi şirketler hizmet vermekte. Aracı kiralarken, şoförlü ve şoförsüz seçenekleri de sunuluyor. Otobüsle merkeze geçmek isterseniz, havalimanında bulunan iki terminal binasında da otobüs hatları bulunuyor. Otobüs hizmeti her saat sürmektedir. Son olarak taksi ile gitmek isterseniz, taksi seçeneği en hızlı seçenek olur. Uçaktan indikten sonra oldukça rahat bir şekilde taksi bulabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Ravello uçak bileti

Ravello Uçak Bileti

Ravello uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ravello uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …