Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Münih Uçak Bileti
Münih uçak bileti
Münih uçak bileti

Münih Uçak Bileti

Münih uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Münih uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Münih, Almanya’nın başkenti Berlin ve Hamburg’tan sonra ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Almancası München olan şehrin karşılığı ‘keşişlerin yeri’dir. Almanya’nın kuzeyinde bulunan, en büyük eyaleti olan Bavyera eyaletine de aynı zamanda başkentlik yapmaktadır. Şehrin resmi renkleri siyah ve altın sarısıBu eyaletin kuzeyinde bulunan İsar Nehri’nin yakınlarında kurulmuştur. 2006 yılında yapılan nüfus sayımına göre, şehrin nüfusu 1,3 milyondur. Civarında yer alan şehirleşmiş Augsburg, Ingolstadt, Rosenheim, Landshut ve Landberg bölgelerinde yaşayan insanlarla, bu rakam 5 milyona yakın çıkmaktadır. Şehre verilen slogan uzun süre, Die Weltstadt mit Herz (yürekli dünyâ şehri) olarak kullanıldıktan sonra, slogan München mag dich (Münih seni seviyor) olarak değişti.

Şehrin yaşam standartlarının iyi olması, dışarıdan birçok göç almasına da neden olmuştur. Münih, Finansal anlamda çok fazla kaynağa sahiptir. Şehrin en çok bilinen bir diğer yanı, Ekim Festivali olarak geçen Oktoberfest’tir. Ekim Festivali Dünya genelinde düzenlenen festivaller arasında, 10. en büyük festivaldir. Festivalin asıl amacı, Bavyera geleneklerinin herkese tanıtılmasıdır. Fakat festival, daha çok biralarıyla anılmaktadır. Münih genel anlamda bira üretimiyle bilinen bir şehirdir ve 2 hafta boyunca süren festivalde de, yerel kıyafetler giyilir, bira içilir ve yöresel yemekler yenir. Her yıl düzenlenen festivale yaklaşık 6 milyon kişi katılır. Ekim ayının ilk Pazar gününden başlar ve 2 haftaya yayılır. Festivali başlatan eylem her yıl Münih Belediye Başkanı’nın ahşap ve büyük bir bira fıçısına çeşme çakmasıdır.

İkinci Dünya Savaşı’nın en önemli ülkelerinden biri olan Almanya’nın her şehrinde görülen savaşın etkileri, Münih’te de görülmektedir. Şehirde gezintiye çıkmak isteyenler, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma, savaş zamanı soykırım yapılan esir kamplarını ziyaret edebilirler. Sanat severler için, Avrupa’nın en iyi sanat koleksiyonuna saip Deutsches Müzesi de, görülmesi gerekenler arasında. Maximilian Caddesi sahip olduğu eğlence mekanlarıyla bilinir.

Münih’te İklimsel Koşullar

Şehir, Almanya’nın birçok şehrinde olduğu gibi ılıman bir iklime sahip. Şehir, bolca yağış almaktadır. Şehrin en kurak ayları bile oldukça yağışlı geçer. Bu nedenle oğuk bir iklime sahip olduğunu söylemek mümkün. Yıllık ortalama yağış miktarı 930 mm olan şehrin yıllık ortalama sıcaklığı da 8 derecedir. Haziran ayı yılın en çok yağış alan ayıdır ve 124 mm yağış görülür. Şubat ayı yılın en kurak ayı olmasına rağmen 49 mm yağış almaktadır. En soğuk ay Ocak’tır ve sıcaklık ortalaması -1.8’dir. En sıcak ay ise Temmuz’dur ve bu ayda ortalama sıcaklık 17.4’tür.

Münih’te Havalimanından Merkeze Ulaşım

Augsburg Havalimanı, Bavyera Eyaleti’nde bulunan Ausburg kentine 7 km mesafededir. Birçok hizmetin bulunduğu havalimanından şehir merkezine gitmek için de, birçok seçenek bulunmaktadır. Merkeze geçebilmek adına taksi, araç kiralama, otobüs gibi araçlarla merkeze geçmek mümkün. Kullanmak istediğiniz araç otobüs olduğu takdirde, havalimanından Augsburg merkezine direkt kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Fiyat anlamında da, otobüs en uygun ulaşım araçlarından birisi. Araç kiralamak istiyorsanız da, Avis, Budget, Europcar, Sixt, Autovermietung Greif ve Autovermietung Straub-National şirketlerinden birisini tercih ederek, kendi aracınızla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Diğer bir seçenek olan taksi de, termina binasından ulaşabileceğiniz seçenekler arasında. Taksi şirketleri arasında Augsburger Taxizentrale, Augsburger Grobraumtaxi, Taxi Flughafentransfer Hanka ve Taxi und Mietwagen Schrettle yer alıyor. Franz-Josef- Strauss Havalimanı; Münih’te bulunan bir havalimanı da, ülkenin en büyük havalimanı olarak bilinen Franz-Josef- Strauss Havalimanı’dır. Seçtiğiniz havalimanı, Franz-Josef- Strauss Havalimanı ise merkeze geçmek için, tren, otobüs, araç kiralama, taksi seçenekleri bulunuyor. Trenle merkeze geçmek isteyenler, terminal 1 ve 2’yi kullanarak ulaşımlarını gerçekleştirebilirler. Tren seferleri her 10 dakikada bir kalkmaktadır. S1 tren hattı, Neufahrn, Moosach, Laim, Munich Hauptbahnhof, Marienplatz ve Ostbahnhof’a gitmenizi sağlar. S8 hattı ile Ostbahnhof, Isartor, Marienplatz, Karlsplatz/Stachus, Hauptbahnhof, Laim and Pasing ve Herrsching’e gidilir. Seyahatiniz en fazla süreyle 50 dakika sürer.

Merkeze ulaşımınızı otobüsle yapmak isterseniz, havalimanından kalkan otobüslere her iki terminalden de ulaşabilirsiniz. Havalimanının internet sitesi aracılığıyla, hangi otobüsün gitmek istediğiniz yere gittiğini görebilirsiniz. Bir diğer ulaşım imkanınız taksi. Taksi de hem terminal hem de terminal 2’de bulunmakta. Yine taksi bilgileri için de, havalimanının internet sitesi kullanılabiliyor. Son olarak araç kiralayarak merkeze geçebilirsiniz. Avis, Enterprise, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, Buchbinder ve Thrifty gibi birçok araç kiralama şirketi havalimanında hizmet veriyor. Yol durumu yine havalimanının internet sitesinden kontrol edilebiliyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …