Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Alberobello Uçak Bileti
Alberobello Uçak Bileti
Alberobello Uçak Bileti

Alberobello Uçak Bileti

Alberobello uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Alberobello uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya seyahati gerçekleştirenlerin durak noktaları olan Alberobello, koni çatılı evlerin bulunduğu, sevimli bir kasabadır.

Alberobello, 16. yüzyılda İtalyan hakimiyetine girmiştir. Çok eski bir adı olan Cana nehrinin kenarında kurulmuştur. Nehrin şimdiki adı ise largo Giuseppe Martelotta’dır. O dönemde bölgede küçük, beyaz renkli, konik çatılı evler inşa edilmiştir. Evlerin bir kısmı yıkılmış olsa da tekrar onarılmış olan evler  arı kovanına benzer hale getirilmiştir. Bu evlere ” Trulli ” adı verilmiştir. Evler günümüze kadar bölgede varlıklarını sürdürmektedirler. İnsanların ilgisini çeken bu şirin evlerin bazılar restoran,otel ve dükkan olarak kullanılıyor. Bazılarında ise yerli halkın yaşadığı görülüyor. Evlerin bulunduğu kısım UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alıyor. 10.700 kişinin yaşadığı yerde trulli sayısı ise 1,500 tanedir. Evlerin görünümü peri masallarını andırıyor cinsten. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken trullilerin yapımı kireç taşından meydana gelmektedir.

Alberobello kasabası, İtalyan Cumhuriyeti’nin güney kesiminde yer alan Puglia’nın Bari şehrinde bulunuyor.

Alberobello’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Alberobello’ya gitmek için hava yolu ulaşımı tercih edilmektedir. Ancak kasabaya gitmek aktarmalı şekilde gerçekleştiriliyor. Hava yolu ulaşımında Bari ve Brindisi en uygun şehirler olmaktadır. Bari Havalimanından trenle kasabaya gidebiliyorsunuz. Doğa manzarasının güzelliği ile harika bir yolculuk gerçekleştiriyorsunuz. 2 saat süren tren yolculuğunun ardından kasabaya varıyorsunuz. Alberobello tren istasyonu şehir merkezine 5 – 10 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Konaklamak için trulli evlerini tercih edebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak apart tarzında olan konaklama yerlerinde kalabilirsiniz.

Alberobello Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Kasabanın gezilecek yerleri ve konaklama yerleri birbirlerine yakın olduğundan kaynaklı kentte ulaşım sorunu yaşamamaktasınız. Genelde insanlar yürüyerek gezilerini tamamlarlar. Araba ve tren ise diğer tercih edilebilecek ulaşım araçlarıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Ravello uçak bileti

Ravello Uçak Bileti

Ravello uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ravello uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir