Anasayfa / Lübnan Uçak Bileti / Beyrut Uçak Bileti
Beyrut uçak bileti
Beyrut uçak bileti

Beyrut Uçak Bileti

Beyrut uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Beyrut uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

beyrut gezi rehberi beyrut yemekleri

Lübnan’ın başkenti olan, kalabalık şehir Beyrut’a, İstanbul’dan düzenli olarak uçuş seferleri gerçekleştirilmektedir.

Beyrut Hakkında Bilinmeyenler

Lübnan’ın başkenti olan Beyrut 5.000’lik bir tarihi geçmişe sahiptir. Beyrut en eski şehirler içerisinde yer almaktadır. Hem ülkenin en büyük ve ana limanına ev sahipliği yapar hem de tarihte adına sıkça rastlanan bir şehir olarak hafızalarda iz bırakmış bir yerdir. Bünyesinde bulunan Beyrut nehri şehre hayat vermektedir. Beyrut tam olarak Lübnan’ ın Akdeniz kıyılarında bir yarımadada bulunmaktadır. Beyrut’tan resmi yazılı tarihte ilk kez bahsedilmesi şehre olan önemi bir kez daha gözler önüne sermektedir. Osmanlı hakimiyetinden Fransız mandası altında geçen yıllarda dahilinde milattan önce ve sonra olarak Beyrut dört  dönemi de kapsayan bir köklü tarihe sahiptir. Beyrut’ tan tarihte yazılı belgelerde bahsedilmesi Mısır Tell el Amarna mektuplarında görülmektedir.

Şehir bir liman şehri olarak ticaret kapsamımda gelişim gösteren bir yer olarak anılmaktadır. Özellikle Lübnan’ a büyük katkılar sağlamaktadır. Birçok banka ve şirketleri sınırları içerisinde bulunduran Beyrut,  dünyanın önemli ticaret merkezlerinden birisidir. Şehir global bir merkez olma özelliğini de taşımaktadır. Finans, bankacılık, reklamcılı gibi sektörler şehirde gelişme göstermektedir.

Beyrut’a Ulaşım

İstanbul’dan Beyrut’a sık sık uçuş seferleri düzenlenmektedir. 1,5 saat süren bir yolculuğun ardından Beyrut’a ulaşabiliyorsunuz. Karayolu ile Beyrut’a ulaşmak istiyorsanız da yaklaşık 17 saatlik bir yolculuğun ardından şehre ulaşabilirsiniz.

Beyrut Şehir İçi Ulaşım

Beyrut’ ta şehir içi ulaşımda toplu taşıma aracı olarak otobüs kullanılmaktadır. Taksi de bir diğer ulaşım aracı seçeneğidir. Şehrin belli başlı bölgelerinden de teleferik kullanımı gerçekleştirilmektedir. Bir araç kiralayarak şehirde seyahat etmek için biraz zorlanabileceğiniz söyleyelim. Çünkü şehirde trafik yavaş akar. Özellikle iş çıkış saatlerinde trafik kilitlenir.  Bu yüzden taksi ve otobüs ile şehir içi gezinizi tamamlayabilirsiniz.  Otobüs ücretleri ise 500 ile 1000 Lübnan Poundu arasında olmakta. Otobüsler şehrin her noktasına ulaşım gerçekleştirmektedirler. Kendi aracınız ile şehre geldiğiniz vakit otopark yerleri bulmakta biraz zorlanabilirsiniz.  Çok katlı ve sokak otoparklarında park yeri bulmanız ise bir nebze rahat olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir