Anasayfa / Norveç Uçak Bileti / Bergen Uçak Bileti
Bergen Uçak Bileti
Bergen Uçak Bileti

Bergen Uçak Bileti

Bergen uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bergen uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

bergen gezi rehberi bergen yemekleri

Norveç’in batı kıyısında yer alan Bergen şehrine Türkiye’den aktarmalı olarak uçuş seferleri ile gidebilirsiniz. Norveç’in batı kıyısında yer alan ve önemli bir liman merkezi olan Bergen, 12 yüzyılda kurulmuştur. Liman şehri olmasından dolayı ticaret ön plandadır. Ticaretin olduğu yerde de gelişmişlik düzeyi ileri seviyededir. Şehirde de gelişmişlik seviyesinin ilerlediğini görmekteyiz. 1350 yılında ise Hansa Birliği burada bir ” Hansa Bürosu”  kuruyor. Bergen mülkiyetini burada devraldılar. Norveç’ de olan balyoz ticaretini buradan yönettiler. Hansa Bürosu bugün UNESCO Dünya Mirası Listesinde korunan bir yapı.

Hordaland bölgesinde yer alan bu şehir oldukça sevimli bir şehirdir. Yağışlı geçen Norveç günlerinde şehri yılın ortalama 240 günü yağış almaktadır. Şehre seyahat etmek isteyenler için en uygun aylar haziran, temmuz ve ağustos aylarıdır. Bergen dağlarlar çevrili bir şehir olduğu için ” Yedi dağın şehri ” olarak da bilinir. Hordaland’ın idari merkezi konumunda olan Bergen şehri, 8 ayrı bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgeler ise Rstad, Bergenhus, Fana, Laksevag, Ytrebygda, Sane, Arna ve Fyllingsdalen olmaktadır.

Bergen’e Ulaşım

Şehre ulaşmak için Türkiye’den aktarmalı uçuşlar ile gidebilirsiniz. Yaklaşık olarak 5 saat 45 dakika gibi bir süre zarfı içerisinde şehre ulaşabileceğiniz belirtilmiştir. Oslo üzerinden gitmeyi tercih ederseniz eğer kısa süren bir tren yolculuğu da sizi bekliyor olacak. Liman şehri olmasından dolayı Bergen’nin adalarına ve kıyılarına feribot yardımı ile ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine araçlar ile yarım saat süren bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz.

Bergen Şehir İçi Ulaşım

Şehir içerisini yürüyerek kolaylıkla gezebileceğiniz bir yer olan Bergen’de, ulaşım hatları gelişmiştir. Özellikle engelliler ve tekerlekli sandalye kullanan insanlar için, şehirde yaya geçitleri sinyalli yapılmıştır. Dokunmatik asfalta yön veren bu sinyaller insanların ulaşımını kolaylaştırır. Kentte taksi ulaşım aracı fiyatları yüksektir. Bunun için otobüs ve tren seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Otobüs duraklarında bilgi almanız için ücretsiz bilgi masaları bulunmaktadır. Bu bilgi masalarından otobüs bileti fiyatları, otobüs hatları hakkında 177’i arayarak bilgi alabiliyorsunuz. Tren hatları ise şehrin güney kısmında halkın temel erişim araçlarından bir tanesidir.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir