Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Roma Uçak Bileti
Roma Uçak Bileti
Roma Uçak Bileti

Roma Uçak Bileti

Roma uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Roma uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tüm dünyanın yakından takip ettiği ve gitmek istediği şehirlerden olan Roma, hem tarihi hem de şu andaki durumuyla çok özel bir şehirdir. İstanbul’la çok fazla benzerliği bulunan şehirde, farklı yapılar arasında tarihi bir gezi çoğu kişiyi etkilemektedir. İtalya’nın başkenti olması sebebiyle ilgi gösterilen Roma, aynı zamanda nüfus olarak da birinci sıradadır. Tarihi yerlerin çok fazla olduğu şehirde dünyanın en büyük kilisesi dahi vardır. San Pietro Kilisesi ile özel bir örnek sergileyen Roma, bu yerin yanı sıra Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Kolezyum en çok gezilen yerler arasındadır. Tarihi binaların arasında yer alan özel restoranlarıyla tarihi Roma mutfağının da şehirde tadılması mümkündür. Makarnadan pizzaya kadar özel pek çok Roma lezzeti bu yerlerde tadılabilir.

Roma’da Ulaşım

Nüfusun fazla olması ve aynı zamanda yaz aylarında yoğunluğun artması Roma için ulaşımda sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Şehirde iki farklı havaalanı üzerinden ulaşım sağlanır. Leonardo da Vinci Fiumicino International Havaalanı ve Ciampino International Havaalanı ile Roma’ya erişim sağlanabilir. Genelde Leonardo da Vinci Fiumicino International Havaalanı kullanılır v tarifeli seferlerin büyük bir bölümü Roma’ya bu havaalanı ile ulaşır. Fakat bu yerin en büyük dezavantajı Roma merkeze 32 km uzaklıkta olmasıdır. Bu nedenle Roma’ya gidecek kişilerin ulaşım noktasında da planlarını önceden yapması gerekebilir. Havalimanına indikten sonra otobüs, servis, tren, taksi ve araç kiralama imkanları olduğu için kişiler kendine göre bir ulaşım yolu tercih edebilir. Özellikle servis imkanı bulunan kişiler için havaalanından merkeze erişim çok daha kolaydır. Toplu taşıma kullanmak isteyenler için ise hemen havalimanı önünde yer alan otobüsler yardımcı olmaktadır. Bu otobüslerle sadece Roma merkeze değil, Roma’nın diğer bölgelerine de erişim sağlanabilir. şehirde trafik fazla olduğu için karayolunu tercih edecek kişiler için merkez yolu oldukça uzun bir zaman alır. Bu nedenle de çoğu kişi trenleri tercih eder. Havalimanında yer alan tren istasyonu ile merkeze erişim sağlanabilir. Leonardo Express adı verilen tren seferleri sık olduğu için hemen tren bulabilmek mümkündür. Bu alternatiflerin yanı sıra taksiler ya da araç kiralama firmaları da tercih edilebilir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Ravello uçak bileti

Ravello Uçak Bileti

Ravello uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ravello uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …