Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Rostock Uçak Bileti
Rostock uçak bileti
Rostock uçak bileti

Rostock Uçak Bileti

Rostock uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rostock uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin en büyük şehri olan Rostock’un belediye sınırları, Baltık Denizi’ne kadar uzanmaktadır. Şehrin içinden Warnow Nehri geçmektedir. Nüfusunun 200 bin Almandan oluştuğu bilinir. Şehrin merkezinde birçok tarihi bina vardır. 15. yüzyılda kurulan ve dünyanın en eski üniversitelerinden biri de yine bu şehirdedir. Şehir içerisinde ulaşım kolay olduğu gibi, şehirlerarası ulaşımda oldukça koladır. Rostock’tan bir çok şehre direkt uçuşlar bulunmaktadır. Direkt seçeneği olmasa bile Almanya’nın her şehrine aktarmalı olarak gidebilirsiniz.

Havalimanından Rostock Şehir Merkezine Ulaşım

Rostock-Laage Havalimanı’na şehir merkezinden bütün toplu taşım araçları gitmektedir ve neredeyse hepsi 40 dakikada havalimanına ulaştırır. Havalimanından şehir merkezine gitmek içinse şu seçenekler bulunmaktadır;

Otobüs

Havalimanında, birden çok otobüs durağı bulunur. Rostock şehir merkezine gidebilmek için, bu duraklardan 127 numaralı hatta binmeniz gerekir. 35 – 40 dakika içerisinde şehir merkezindeki ana otobüs durağına 127 numara aracılığıyla varabilirsiniz.

Tren

S-Bahn banlyö trenleri havalimanının çıkışındaki peronlarda bulunur ve şehir merkezine oldukça sık seferler düzenlenmektedir. Bilet fiyatları da oldukça uygundur.

Araç kiralama

Europcar, Hertz, Avis araç kiralama servisleri, havalimanında hizmet vermektedirler. Terminalin hemen içerisinde yer alan bu firmalardan size en uygun olanını seçerek, dilerseniz araba kiralayıp kendi aracınızla merkeze geçebilirsiniz. Kendi aracınızla merkeze gitmeniz 24 dakikanızı almaktadır.

Taksi

Dilerseniz 40 avro gibi bir ücret karşılığında, havalimanından merkeze taksiyle de gidebilirsiniz. Rostock’un en bilinen taksi şirketi olan  Taxi Below (03814968966)’u önceden ararsanız, yolculuğunuzu daha uyguna getirebilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …