Anasayfa / Hollanda Uçak Bileti / Amsterdam Uçak Bileti
Amsterdam Uçak Bileti
Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Amsterdam uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hollanda’nın başkenti olan ve özellikle tarihin ilk dönemleri itibariyle coğrafi konum özellikleri nedeniyle yaşam alanı olarak belirlenen Amsterdam, hala popülerliğini sürdürmektedir. Şehirdeki eski, tarihi mekanlar turistik açıdan şehrin cazibe merkezi haline gelmesini sağlar. Su kanallarından tünellere kadar tarihin pek çok farklı izine rastlanılabilecek durumda olan Amsterdam’ın özellikle ulaşım alanında gelişmiş olması, bölgeye ulaşmak isteyen kişilerin işlerini daha da kolay hale getirmektedir. Eğitim, iş ve turistik amaçlı bölgeye yapılan geziler oldukça fazla olduğundan dolayı yılın her döneminde Amsterdam yoğundur.

Amsterdam’da Ulaşım

Amsterdam bölgesine ulaşmak isteyen kişilerin özellikle hava yolu ile buraya gitmesi daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Bölgede hava yolu ve tren yolu için ulaşım öylesine geliştirilmiştir ki kişiler çok kolay ve kısa süre içerisinde Amsterdam’ın merkezine erişme ve bu şehirde dolaşma şansına sahip olmaktadır. Özellikle dünyanın pek çok önemli merkezinden direkt uçuşlarla Amsterdam’a gidilme imkanının olması, kişilerin hava yolu ile bu şehre uçmasını da kolaylaştırmaktadır.

Yurt dışı uçuşlar için Amsterdam’da kullanılan havaalanı Schiphol Havalimanı’dır. Bu Havalimanı üzerinden her gün binlerce uçak iniş ve kalkışı yapılırken yaz aylarında bu yoğunluk daha da artmaktadır. Buraya gelen turistlerin özellikle şehir merkezine ulaşması yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Şehir merkezi 15 kilometre uzaklıkta olduğundan dolayı tren, otobüs, taksi ya da benzer ulaşım araçları ile çok kısa bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Özellikle tren ile yolculuk yapacak kişilerin gün içerisinde 5 defa düzenlenen seferlere denk gelmesi zordur. Sefer aralıkları çok uzun olduğundan dolayı tren ile şehir merkezine ulaşmak kolay olsa dahi biraz zaman alabilmektedir. Özellikle merkeze ulaşılmak istenen ettiği zaman tren varsa, tren seçeneği değerlendirilebilir.

Otobüsler sıklıkla hava yolundan merkeze seferler düzenlemektedir. Otobüsün güzergahı nedeniyle merkeze ulaşmak yaklaşık yarım saat sürmektedir ve her 15 dakikada bir otobüsün olması da ziyaretçilerin otobüsle yolculuk yapmasını kolaylaştırmaktadır.

Amsterdam’ın tipik özelliklerinden bir tanesi olan bisiklet kiralama ise ulaşımda tercih edilebilecek diğer alternatiftir. Şehrin pek çok farklı merkezinde bisiklet kiralanabilecek yerler bulunabilir. Aynı zamanda taksi ya da araç kiralama gibi benzer ulaşım araçları da yine kullanılabilir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Giethoorn Uçak Bileti

Giethoorn Uçak Bileti

Giethoorn uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Giethoorn uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …