Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Katmandu Uçak Bileti
İstanbul Katmandu Uçak Bileti
İstanbul Katmandu Uçak Bileti

İstanbul Katmandu Uçak Bileti

İstanbul Katmandu uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Katmandu uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Güler yüzlü insanları ile ünlü olan Nepal, muhteşem doğası ile sizlere olağanüstü bir tatil keyfi sunacak. Aynı zamanda tarihi bir başkente sahip olan bu şehir, binlerce yıl ayakta kalmış olmasıyla da, sizleri adeta kültür şölenine boğacak. Burası Nepal’in, kültür, sanat, tarih ve ekonomi merkezi. Özellikle tarihe ilgisi olanlar için paha biçilmez bir yer. Bununla birlikte, gezilecek yerleri bakımından da oldukça zengin. Bu harika şehri tümüyle tanımak için sadece 3 gününüzü ayırmanız yeterli. Dikkat etmeniz gereken husus ise, kentin inanılmaz tozlu olmasından dolayı, yanınıza buff ya da maske almanız sizlere fayda sağlayacaktır.

Katmandu’ya nasıl gidilir?

Ülkemizden Katmandu’ya uçuş mevcuttur. Direk olarak sadece Türk Hava Yolları ile uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Bu yolculuk süresi 7 saatten az sürmekte. Aktarmalı olarak en iyi havayolu Air Arabia diyebiliriz. Yanı sıra duraklamalı yolculuklar uzun mesafeler için sizlere avantaj sağlayabilir Ancak Qatar Airways’ten Doha aktarmalı olarak da uçuş gerçekleştirebilirsiniz. İki uçuşun toplamda yolculuk süresi yaklaşık 9 saat civarıdır. Ancak başka bir alternatif olan karayolu ulaşımını da değerlendirebilirsiniz. Fakat bu yolculuk 2 hafta kadar sürmektedir.

Katmandu’ya ne zaman gidilir?

Katmandu, engebeli yapısı dolayısıyla beş farklı iklim tipine sahiptir. Şehirde ise hava gün içinde ılık geçerken, gece ve sabahları serin olmaktadır. Yağmur yağışı ise Muson Ayları olan Haziran ve Ağustos ayalarında gerçekleşmektedir. Bu yerin ziyaret edilecek en ideal dönemi bahar aylarıdır. Bu dönemde hava şartları en uygun seviyede olur. Bunların yanında Eylül ayının ikinci haftasında Teej Rishi Panchami (Hindu Women Festival) düzenlenmektedir. Sadece kadınlar tarafından kutlanan bir festivali kaçırmak istemezseniz, tatil planınızı bu aylara göre de denk getirebilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir