Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Kazablanka Uçak Bileti
İstanbul Kazablanka Uçak Bileti
İstanbul Kazablanka Uçak Bileti

İstanbul Kazablanka Uçak Bileti

İstanbul Kazablanka uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Kazablanka uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fas’ın beyaz şehri Kazablanka, görülmeye değer ender yerler arasında yer alıyor. Ülkenin en gelişmiş şehirlerinden olmakla beraber, kendine has kültürünü sonuna kadar yaşayan bir yerleşke. Özellikle ikliminden aldığı muazzam bitkiler ve okyanusun verdiği harika manzara karşısında, gerçekten büyüleneceksiniz. Tüm bunlara bir de kendine has mimarisi eklenince, turistlerin odak noktası haline gelmiştir. Aynı zamanda dev Katedral ve Camilerin aynı yerde nabız tuttuğunu görmek, oldukça etkileyici olacaktır. Çünkü Müslüman nüfusun etkin olduğu bu mekanda, Hristiyanlar da dinlerini oldukça rahat yaşamakta. Öte yandan, mimarilerin beyaz kaplama olmaları dolayısıyla da, Beyaz Şehir lakabıyla anılmakta. Bunların yanında, meydanlar, plajlar ve doğal güzellikleri, burayı vazgeçilmez bir tatil rotası haline getiriyor. Farklı bir deneyim yaşamak ve lezzetli Arap mutfağına tanık olmak istiyorsanız, muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Kazablanka’ya nasıl gidilir?

Türkiye’den Kazablanka’ya direkt uçuşlar mevcuttur. Ancak gidiş ve dönüş rotaları farklılık gösterdiğinden yolculuk süreleri de farklı olacaktır. Ayrıca yolculuk süresi giderken 4 saat ile 4 buçuk saat arasında değişmektedir. Eğer ki Fas’ın herhangi bir şehrinden buraya geçmek isterseniz. Oldukça rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceksiniz. Bu yüzden aktarmalı uçuş yapmanız da sizlere yolculuk süresi haricinde zorluk çıkarmayacaktır.

Kazablanka’ya ne zaman gidilir?

Kazablanka şehrine Akdeniz iklimi hakimdir. Dolayısıyla, yaz aylarında oldukça yoğun bir sıcaklık gözlemlenir. Özellikle Haziran ve Ağustos aylarında sıcaklık en üst seviyede olduğundan, bu aylarda ziyaret yapılması önerilmez. Ancak, bu dönem de şehir için önemli denen festivaller düzenlendiğinden, tatiller bu aylara da denk getirilebiliyor. Fakat eğer siz de tatilinizi yazın yapacaksanız, yanınıza mutlaka şapka ve güneş kreminizi almanızı tavsiye ederiz. Bu şehre gidilebilecek en ideal dönem ise Nisan, Mayıs, Ekim ve Kasım aylarıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir