Miami uçak bileti
Miami uçak bileti

Miami Uçak Bileti

Miami uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Miami uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin ikinci büyük kenti ve konumu ise Atlas Okyanusu kıyısındadır. Florida eyaletinin en modern şehirlerinden biri olan Miami’de 420 bin kişi ikamet etmektedir. Fakat şehrin sınırları ve çevresinde yaşayan insanlarla birlikte yaklaşık 5,5 milyon nüfusa sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri’nin en kozmopolit şehirlerinden biri olan Miami; finans, kültür, reklam, medya, sanat ve eğlence merkezlerinden biridir. Aynı zamanda dünyanın en yaşanılabilir 30 şehri arasında yer almaktadır. Kent eğitim alanında oldukça ilerlemiştir.

2008 yılında Forbes Dergisi tarafından Miami, temiz hava, geniş yeşil alanlar, temiz içme suyu, temiz caddeler ve şehir çapında ‘Amerika’nın En Temiz Kenti’ seçilmiştir. Miami’de yaklaşık 5 bin civarında Türk yaşamaktadır. Kentin ana dilinin İngilizce olmasına rağmen yaklaşık halkın %67’si İspanyolca konuşmaktadır. Bunun sebebi ise çevre ülkelerden göç almasıdır.

Liman şehri konumunda olan Miami, dünyanın en büyük gemilerine ve operasyonlarına ev sahipliği yaparken yoğun yolcu trafiği ve seyir hatlarını barındırmaktadır.

Miami’de şehir içi ulaşım

Miami Havaalanı’ndan şehir merkezine en hızlı ve kolay bir şekilde gidebilmek için ulaşım aracında metro ağının turuncu hattını kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra havaalanı servisleri, taksiler ve kiralık araçlarda kullanılmaktadır. Fakat Miami’de araba kiralamak daha kolaylık sağlamaktadır. Halk tarafından en çok tercih edilen ulaşım araçları ise; troleybüs, metro, metrorail, metromover ve otobüslerdir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Boston uçak bileti

İstanbul Boston uçak bileti

Boston şehri turistik açıdan oldukça ilgi gören bir şehirdir. Bu yüzden çok tercih edilir. İstanbul …