Anasayfa / Rusya Uçak Bileti / Minsk Uçak Bileti
Minsk Uçak Bileti
Minsk Uçak Bileti

Minsk Uçak Bileti

Avrupa şehirleri içerisinde en sakin ve yaşaması çok rahat olan Minsk Uçak bileti ile ulaşılıyor, Beyaz Rusyaya ait bir şehirdir.

Minsk, Belarus’un yani Beyaz Rusya’nın başkentidir. 2 milyonluk nüfusu ile en kalabalık şehirlerden biridir. Şehrin yeşil alanları, sakin bölgeleri ve yaşam şartları oldukça iyidir. İnsanlar tarafından en rahat yaşanabilir şehir olarak nitelendirilmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi ise bölgede şiddet, suç oranları ve trafik yoğunluğunun yok denilecek kadar az olmasıdır. Kente gittiğiniz vakit çevrenizde polis göremeyebilirsiniz. Genelde halk arasında sivil giyinmiş görevliler bulunuyor. Buda güvenliğin sağlanması için insanlar tarafından yeterli kabul ediliyor.

Kentin tarihi geçmişi 11. yüzyıla dayanıyor. Eski ismi ” Menka” olan Minsk’in adının bir nehirden geldiği kaynaklarda geçiyor. Kentin tarihi geçmişine bakıldığı zaman 2. Dünya Savaşına karşı göstermiş olduğu direnişten ötürü 1974 yılında ” Kahraman Şehir” unvanın almayı başarmıştır. Minsk’in toplum yapısında ise Belaruslular % 83,7 oranında, Ruslar %8.3, Polonyalılar % 3.1, Ukraynalılar %1,7 ve %3,2 ile diğer etnik kökenli insanlar yaşamlarını sürdürmektedir.

Minsk’e gitmek için en uygun zamanların haziran ve temmuz ayları olduğunu söyleyebiliriz. Serin bahar aylarında ise gezmek bir harika olur doğrusu.

Minsk’e Nasıl Gidilir ?

Ülkemizde Minsk’e ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul’dan haftanın 5 günü Minsk’e uçuşlar düzenlenmektedir. Bu günler pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cumartesi ve pazar günleridir. 2 saat 20 dakika süren yolculuğun ardından kente ulaşmış oluyorsunuz. Bol zamanım var  diyenler içinse 9 saat süren Moskova aktarmalı uçuşları bulunuyor.

Minsk’ Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır ?

Şehir içi ulaşımda ön plana çıkan araçlar otobüsler, taksiler ve minibüslerdir. Havalimanından şehir merkezine internet bağlantısı olan minibüslerle yaklaşık 7.500 Belarus rublesi ( 15 TL) ödeyerek gidebiliyorsunuz.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir