Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Bremen Uçak Bileti
İstanbul Bremen Uçak Bileti
İstanbul Bremen Uçak Bileti

İstanbul Bremen Uçak Bileti

İstanbul Bremen uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Bremen uçak biletfiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya Federal Cumhuriyet’inde büyük ve işlek bir limana sahip olan Bremen, Wasser Irmağı’nın kenarında konumlanmıştır. Almanya’nın kuzeybatısında yer alan Bremen, kendi başına eyalet olan üç şehirden biridir. Kahve ve birasıyla dünyaca ünlü olan şehir aynı zamanda kendine özgü mimarisiyle de günümüze kadar gelebilmiştir. Tarih, sanat ve mimarisiyle ün kazanmış olan Bremen görülmeye değer yerlerden biridir.

Ülkemizden Bremen’e direk uçuş bulunmaktadır. İstanbul’dan Bremen arası uçuş mesafesi yaklaşık olarak 2.005 kilometredir. İstanbul Bremen arası yaklaşık uçuş süresi ise 2 saat 30 dakikadır. Biletinizi gideceğiniz tarihten uzun bir süre önce alarak daha uygun bir ücrete sahip olabilirsiniz.

Havalimanından Bremen şehir merkezine ulaşım

Ülkede Hamburg’dan sonra önemli liman kenti olan, aynı zamanda bir sanayi kenti konumunda bulunan Bremen, havalimanından şehir merkezine 3.5 kilometre uzaklıktadır. Havalimanı şehre hem yakınlık hem de ulaşım konusunda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Havalimanından şehir merkezine tramvay, taksi ve araç kiralama ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bremen’e ne zaman gidilir?

Bremen kış aylarında oldukça soğuk geçmektedir. Şehri ziyaret etmek için en uygun aylar ise mayıs ve eylül ayıdır. Soğuk geçen havanın yanı sıra zaman zaman uzun süre dinmeyen yağmur da söz konusudur.

Bremen’de gezilecek yerler

Önemli bir liman ve sanayi şehri olan Bremen sanat, tarih ve kendine özgü mimarisiyle görülmeye değer yerlerden biridir. Her yıl onlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan şehir de gezilmesi gereken yerler şöyledir:

  • Altstadt
  • Roland Heykeli
  • Bremen Belediye Binası
  • Aziz Peter Katedrali
  • Weser Stadyumu
  • Schnoor
  • Böttcher Caddesi

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir