Anasayfa / Yunanistan Uçak Bileti / Selanik Uçak Bileti
Selanik Uçak Bileti
Selanik Uçak Bileti

Selanik Uçak Bileti

Selanik uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Selanik uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tarihi geçmişe sahip olan şehir Selanik, Yunanistan’ın gözde şehirleri içerisinde yer alıyor.

Selanik, Yunanistan’ın ikinci büyük şehridir. Ülkenin de kültür başkentidir. Selanik tarihine baktığımız zaman birçok kez işgal altına girdiğini görüyoruz. Osmanlı Devletinin de hakimiyeti altına giren şehir, Balkan Savaşlarından sonra Yunanistan’ın hakimiyetine girmiştir. Makedonya Krallığının yıkılması ile Roma Cumhuriyetinin egemenliğine girmiştir.  Geçmiş yıllarda birçok hakimiyete savaşına dahil olan Selanik, 1917 yılında büyük bir yangın yaşamıştır. Şehrin yarısı yok olmuştur. Farklı kültür, gelenek ve doğal olaylarla şekil alan şehir, şimdilerde turizm sektöründe büyük önem taşıyor. Tarihi yapıların yanı sıra doğal güzelliği ile de yerli yabancı turistleri ağırlıyor. Seyahat için, balayı için, tarihi araştırma duygusu kabaran insanlar için muazzam bir tatil beldesi diyebiliriz. Şehri dolaştığınız vakit insanların tarihi dokuya zarar vermeden nasıl modernleştiklerini görüyorsunuz. Selanik yılın her mevsiminde gezilmeye uygundur. Yaz aylarında temiz plajları ve tatil köyleri beğeninizi kazanacak cinsten. Ayrıca şehir, bütçe olarak sizi fazla zorlamayacaktır. Doğrusu sıcak kanlı insanları ile gidebileceğiniz mükemmel bir şehir.

Selanik’e Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Selanik’e Türkiye’den farklı birkaç yol ile gidilebilir. İlk seçenekte İstanbul’dan Selanik’e direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika süren bir yolculuğun ardından şehre ulaşmış olursunuz. Zaten her yıl Yunanistan’a birçok seferler düzenleniyor. İkinci bir alternatif olarak İstanbul’dan otobüsle Selanik’e gidebilirsiniz. Ancak yolculuk 10 saat sürmektedir. Üçüncü seçenek olarak kendi şahsi aracınızla Selanik’e gidebiliyorsunuz. Belirtelim ki sınır kapısından sorunsuz geçmek için uluslararası ehliyet almanız gerekebilir.

Selanik Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şehir içinde insanların en çok tercih ettiği ulaşım araçları otobüslerdir. Otobüslerin dışında taksi ve araç kiralayarak şehri dolaşabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Rodos Uçak Bileti

Rodos Uçak Bileti

Rodos uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rodos uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Rodos …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir