Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / Amorgos Uçak Bileti
Amorgos uçak bileti
Amorgos uçak bileti

Amorgos Uçak Bileti

Amorgos uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Amorgos uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tatil rotanızı Yunanistan’a çevirmişseniz keşfedilmeye değer adalardan birisi olan Amorgos adasına mutlaka gitmelisiniz.

Yunanistan tatil için sıkça tercih edilen bir ülkedir. Ülkenin doğal güzelliklerde olan adaları meşhurdur. Adaların cıvıl cıvıl mahalleleri, temiz suları, sakin ve huzurlu sokakları insanları cezbeden nokta oluyor. Yunanistan da bulunan adaların en küçüğü Amorgos adasıdır. Ada keşfedilmemiş bir güzelliktedir. Sularının berraklığı, ılık esen rüzgarı adanın güzelliği ile birleşince tatilin bitmesini istemiyorsunuz. Kiklad adalarının en doğusunda yer alan Amorgos adasının üzerinde iki adet liman vardır. Limanların ismi Aegiali limanı ve Katapola limanıdır. Aegiali limanı merkeze 15 kilometrelik mesafede yer alıyor. Katapola ise 5 kilometre uzaklıkta. Amorgos adası 1988 yılında “The Big Bleu ” ( Derin Sarhoşluk” filmine ev sahipliği yapmıştır. Film sonrasında ada yavaş yavaş keşfedilmeye başlanmıştır. Ada 1566 ve 1829 yılları arasında Osmanlı Devletinin hakimiyeti altında kalmıştır. Amorgos adasına ilk ayak bastığınız zaman sislerin arasından yükselen kızıl dağlara hayran olacaksınız. Dramatik manzaralarının yanı sıra güneş batışı gibi romantik manzaralarında eşsiz görünümü sizleri büyüleyecek cinsten. Adanın yamaçlarında bembeyaz evlerden oluşan köyler ise gezinizde uğramanız gereken yerler olmalı. Köylerin sakinliği ise bir başka doğrusu.

Amorgos’a Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır ?

Pire’den Amorgos adasına her gün feribotla ulaşım sağlanmaktadır. Blue Star adaya 4 mevsim boyunca ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Naxos, Paros gibi adalardan da Amorgos’a ulaşım gerçekleştiriliyor. Adaya en yakın hava alanları ise Naxos ve Santorini’de bulunuyor.

Amorgos Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Ada içerisinde otobüs ve servis hizmeti ulaşım için kullanılan toplu taşıma araçlarındandır. Otobüsler için oluşturulmuş  Moovit adında sistemde ise hangi durağa geldiğinizi hakkında size bilgi veriliyor. Bu yüzden durak kaçırdım derdiniz olmuyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Midilli Uçak Bileti

Midilli Uçak Bileti

Yunanistan’da yer alan Midilli adası uçak bileti ile gidiliyor, Girit ve Rodos’tan sonra 3. büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir