Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Paderborn Uçak Bileti
İstanbul Paderborn Uçak Bileti
İstanbul Paderborn Uçak Bileti

İstanbul Paderborn Uçak Bileti

İstanbul Paderborn uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Paderborn uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İstanbul – Paderborn Havalimanı Ulaşım

İstanbul’dan Paderborn’a gerçekleştirmek istediğiniz seyahat için direk uçuş bulunmaktadır. Paderborn’dan şehir merkezine ulaşım ise kolay sağlanıyor.

Paderborn Hakkında

Almanya’nın Kuzey Ren, Vestfalya eyaletlerinden birisi olan Paderborn, 146 bin kişi yaşamını sürdürmektedir. Şehirde kışları çok sert geçiyor olup yazları da serin bir havaya sahip oluyor. Paderborn ile Lippstadt kentlerinin ortak kullandıkları havalimanını şehir merkezine uzaklığı 15 kilometredir. Türkiye de direk uçuşu olan bu bölgeye diğer birçok ülkelerden de direk uçuş sağlanıyor. Şehir merkezine ulaştığınız zaman ise sizi yönlendirecek ve bilgi verecek olan turist bilgilendirme merkezleri bulunuyor. İlerleyen günlerde de demiryolu ile şehir merkezinin havalimanı ile birbirine bağlanacağı belirtiliyor. Bu küçük kentte bisiklet kiralayarak birçok yerini gezmeye imkan bulabilirsiniz. Paderborn’da bulunan en büyük müze bilgisayarla ilgili olan HeinzNixdorf müzesidir. Gezilmesi gereken yerleri ise Kraliyet müzesi, Dom, Rathaus, Paderquellgebiet kiliseleri bulunuyor.

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Şehre giden otobüsler içerisinde NE 16 otobüsleri tek yönlü servis otobüsü olmakta. S60 ile 460 numaralı otobüs güzergahı Paderborn demiryolu ve Paderborn Lippstadt Havalimanı arasında bulunuyor. Merkez otobüs yeri Köngsplotz’da yer alıyor.S60 ve 460 hattında bulunan otobüsler, hafta içi 7:30 ve 18:00 saatleri arasında, hafta sonları ise 10:00 ile 14:00 saatlerinde çalışıyor.

Tren

Şehir merkezine ulaşabileceğiniz diğer seçenek ise tren oluyor. Paderborn istasyonları şehir merkezine direk bağlantılı olduğu için ulaşım en kolay tren ile sağlanıyor.

Taksi

Havalimanında bulunan taksilere binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi ücreti ise 40 ve 50  Euro gibi bir ücrete tabiidir.

Araç Kiralama

Paderborn havalimanında 3 adet araç kiralama şirketi var. Bu şirketler Avis, Europcar, Sixt Rent a car gibi şirketler olmakta. Araç kiralayarak şehir merkezine 16 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir