Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Milano Uçak Bileti
İstanbul Milano Uçak Bileti
İstanbul Milano Uçak Bileti

İstanbul Milano Uçak Bileti

İstanbul Milano uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Milano uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İtalya’nın kuzeyinde kalanda Milano için adeta bir manevi zenginlik şehri diyebiliriz. Sanat, gösteri dünyası, eğitim, tasarım, moda, ticaret gibi bir alanları içinde bulunduran şehir hem tarihi hem de modern yaşamı içinde bulunduran yerlerden biridir. Turizmin başkenti olan Milano dünyanın enlerini de bir arada bulundurmaktadır. Örneğin şehrin merkezinde bulunan dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden Galleria Vittorio Emanuele II gibi yapılara ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul Milano’ya gitmek isteyenler için bilmelerinde fayda olacak birkaç bilgi derledik. İstanbul Milano arası yaklaşık olarak 1.664 kilometredir. Yaklaşık uçuş süresi ise 2 saat sürmektedir. Uçak biletinizi daha uyguna almak için biletinizi gideceğiniz tarihten uzun bir süre önce alabilirsiniz.

Havalimanından Milano şehir merkezine ulaşım

Milano’nun üçüncü büyük havalimanı olan, Bergamo Orio Al Serio Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, otobüs ve tren kullanarak ya da araç kiralayarak ulaşabilirsiniz.

Milano’ya ne zaman gidilir?

Karasal iklimin etkileri de olan, nemli subtropikal iklimin hakim olduğu şehirde, sıcakların en fazla olduğu aylar Temmuz-Ağustos aylarıdır.  İlkbahar etkilerinin görüldüğü ılık ve güneşli olan aylar ise Nisan-Kasım aylarıdır. Yılın tüm aylarında gitmek için elverişli olan şehir, sonbahar döneminde aniden aniden bastıran yağmurun etkisinde kalabilmektedir. En fazla yağış ise Eylül- Kasım aylarında görülür. Milano iklimi dört mevsimi yaşayan yerlerden biridir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışları da gözlemlenir. Gezginlerin en çok ziyaret ettiği aylar ise Eylül-Haziran’dır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir