Anasayfa / Hava Yolları / Ata Airlines Uçak Bileti
Ata Airlines uçak bileti
Ata Airlines uçak bileti

Ata Airlines Uçak Bileti

Ata Airlines uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ata Airlines uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ulaşım firması olan Ata Airlines, İran’a bağlı bir şirket olup,verdiği hizmet neticesinde orta düzeyde hizmet veren bir hava yolu şirketidir.İki Şirket “Tabriz Uluslararası Havalimanın” da yerleşik bir havayolu kol olarak yurt içi ve yurt dışı hizmetleri olduğu gibi Avrupa’ya da hizmetleri bulunmakta.Rakip hava yolu ulaşım şirketleri gibi köklü bir geçmişe sahip olmayan şirketin gelişim için çabaladığı görülüyor.Firma 17 Aralık 2008’de kurulmuştur.Şirket ilk uçuşunu 31 Aralık 2009′ da gerçekleştirmiş.Hava yolu şirketinin ismi Azeri’ye çevrildiğinde ‘baba’ anlamına geliyor.Filo büyüklüğü ise 14’dür.Uluslararası bilet satışlarında gabriel adlı programı kullanmaktadır.Kısa sürede pilot ve hostes ihtiyacını gideren firma iyi bir başarı elde etmiştir.Yeni güzergahlar katarak daha fazla yere ulaşım gerçekleştirecek  olan şirket, Bakü ,Moskova ,Ankara, Yerevan, Nahcivan gibi güzergahları bünyesine katıyor.

Ata Airlines Check-In İşlemleri

Tüm hava yolu ulaşım şirketlerinin bünyesinde bulunan check-ın işlemleri Ata Airlines şirketinde de müşteri karşısına çıkıyor.Şirket bünyesinde Wep check-ın ile onlıne işlemlerini gerçekleştiriyor.30 saat önceden işlemler gerçekleştiriliyor.Uçuş saatlerinden 30 saat önce gerçekleşiyor olması kullanıcılara vurgulanıyor.Kısıtlamalar ile Wep check-ın işlemleri içerisinde küçük yaşta olan çocuklar için gerçekleştirilmiyor.Diğer bir kısıtlama ile çocukların yanında ebeveyni bulunmaz ise yine check-ın işlemleri gerçekleştirilmiyor.Diğer bir hususta kağıt biletleri ile yolculuk edecek olan yolcular ve beklemedeki yolcular için check-ın işlemleri kısıtlı oluyor. Web Check-ın’nın uyum gösterdiği yolcular,check-ın işlemleri elektronik bilet ile seyahat ederek Porto Alegre,Bogota,Arjantin, Montevideo, Punta del Este, Santiago de Chile, Rio de Janeiro, Sao Paulo,Karakas ve Lima’da iç hat uçuşlarında 36 saate kadar erken havalimanında bulunmaları vurgulanıyor.Bunun yanı sıra tarifeli uçuş saatinden 2 saat önce havalimanında bulunmaları yolculara söleniyor.

Ata Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ekonomi ve Business yolcularının bagaj hakkı 5 kg ve 12 kg arasında değişiyor.Diğer sınıflara göre Ekonomi ve Business sınıflarında uçacak olan yolcuların bagaj hakları fazla olup ek bagaj için farklı ücret talep ediliyor.

Ata Airlines Koltuk Seçimi

Günümüzde tüm yolcu uçaklarını içeren sistem olan Check-ın işlemlerine yolcular ihtiyaç duyuyor.Ata Aırlines şirketi ise check-ın işlemleri sırasında koltuk seçimlerini de yapabiliyor.Yolcuların rahat koltuk seçimi için önceden erken bilet alıp,koltuk seçimlerini check-ın işlemleri üzerinden yapabiliyor.

Ata Airlines Diz Mesafesi

Şirket bünyesinde çıkış kapılarına yakın koltukların genişliğinin diğerlerine göre daha avantajlı olduğu biliniyor.Koltukların rahatlığı önemli olduğu gibi yolcuların diz mesafesini önemseyip koltuk seçimi yapmaları da önem kazanıyor.Yolcular için koltuk rahatlığı büyük önem taşıyor.Ata Airlines yolcu uçağı,diz mesafesini koltuk düzenleri ile fazla iyi şartlarda yapmadığı yolculardan tepki almaya yetiyor.

Ata Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Şirket  içerisinde müşterilere verilen ikramlara bir ücret talep edilmiyor.Çeşit ikram zenginliği bulunduran firma, yiyecek, içecek servisini ücretsiz yapmakta olup, ikram çeşitliliğinden şahısa özel istek üzerine yemek istenildiğinde önceden sipariş vermek gerektiği söyleniyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Donavia Uçak Bileti

Donavia Uçak Bileti

Donavia uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Donavia uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Donavia Havayolu şirketi …