Denver Uçak Bileti
Denver Uçak Bileti

Denver Uçak Bileti

Denver uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Denver uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

denver gezi rehberi denver yemekleri

Colorado Eyaleti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Denver’a İstanbul, İzmir ve Ankara’dan aktarmalı olarak gidebilirsiniz.

Denver Hakkında Bilinmeyenler

Denver şehri Amerika Birleşik Devletinin merkezinde yer alır. Şehir Colorado eyaletine bağlıdır. Şehir deniz seviyesinden 1.636 metre yükseklikte bulunmaktadır. Şehir kurak bir iklime sahiptir. Ziyaretçiler için en sürpriz olan şey ise havanın durumudur. Hava tüm gün güneşli iken beklenmedik anda yağan bir yağmur tüm dengelerinizi değiştirebilir. Şehir yıl boyunca en fazla ortalama 300 gün güneş almaktadır. Şehrin en sıcak ayları ise temmuz, ağustos ve haziran aylarıdır. Bu aylarda şehre gelmenizi ve seyahatinizi ıslanmadan geçirmenizi tavsiye ederiz. Ancak şehre kış sporları için gelmek istiyorsanız şubat, mart ayları en ideal aylardır. Bu aylarda kar kalınlığı 28 santimetre olmaktadır. Temmuz aylarında şehirde düzenlenen festivallere, 100’den fazla bira çeşidi bulabileceğiniz bira fabrikaları katılmaktadır. Festivallerde canlı müzik performansları da sergilenmektedir. Şehirde uygun oteller arayışı içerisindeyseniz her bütçeye göre otelin olduğunu söyleyelim. İnsanlar dilediklerince eğlenirler ve geceleri kurulan renkli ışıklar ile şehir rengarenk olur.

Rocky dağının eteklerinde bulunan şehir, Güney Pattle nehri ve Cherry Deresi’nin tam kesiştiği noktada bulunmaktadır. Rocky dağının zirvesinden şehrin manzarası bir muazzam görünüyor. Özellikle fotoğraf tutkunları doğal manzaraları yakalamak için zirveye çıkıyorlar. Dağın eteklerinde ise Kanada koyunları, dağ keçileri, dağ sıçanlarını görebilirsiniz.

Denver’a Ulaşım

Ülkemizden şehre direk uçuş seferleri ne yazık ki bulunmamaktadır. Ancak Ankara, İzmir, İstanbul gibi şehirlerimizden aktarmalı olarak Denver’a ulaşabilirsiniz. Minimum 15 saat süren bir yolculuktan sonra şehre ayak basabilirsiniz. Doğal güzellikler ve müzeleri bir arada görmek için şehrin muhteşem atmosferiniz görmenizi öneririz.

Denver Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır ?

Kent içinde ulaşım oldukça kolaydır. En çok kullanılan ulaşım araçları ise otobüsler ile trenlerdir. Denver şehrinde 1.000’den fazla otobüs ve otobüs durakları yer almaktadır. Bunun yanı sıra kentte 125’ten fazla otobüs güzergahıda bulunmaktadır. Yaşlı ve çocuklar için bilet indirimleri de gerçekleştirilmektedir. Otobüs yolculuğunuzu yaparken otobüs ücretini ya şoföre verebilirsiniz ya da günlük biletlerden yararlanabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Boston uçak bileti

İstanbul Boston uçak bileti

Boston şehri turistik açıdan oldukça ilgi gören bir şehirdir. Bu yüzden çok tercih edilir. İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir