Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Belgrad Uçak Bileti
İstanbul Belgrad Uçak Bileti
İstanbul Belgrad Uçak Bileti

İstanbul Belgrad Uçak Bileti

İstanbul Belgrad uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Belgrad uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Belgrad aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. Küçük Paris olarak adlandırılan şehir, stratejik konumu nedeniyle birçok işgal altında kalmıştır. Bu nedenle İstanbul ve Atina’dan sonra eski Avrupa yerleşimi burada kurulmuştur. Günün her saati canlı bir hayata sahip olan Belgrad, Balkanların gözde yerlerinden biridir. Bunların dışında Türk vatandaşlarına vize işlemi uygulanmamaktadır. Hareketli gece hayatı ve her köşesi tarih kokan sokaklarıyla ziyaretçilerini büyüleyen Belgrad görülmeye değer yerlerden biridir.

İstanbul’dan Belgrad’a direk uçuş bulunmaktadır. İstanbul ile Belgrad arası yaklaşık uçuş mesafesi 800 kilometredir. Yine İstanbul ve Belgrad arası yaklaşık uçuş süresi ise 1 saat 30 dakikadır.

Havalimanından Belgrad şehir merkezine ulaşım

Ülkenin başkenti Belgrad’da yer alan Nikola Tesla Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 18 kilometre uzaklıktadır. Sırbistan’ın en büyük ve en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyan Nikola Tesla Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım kolay ve rahattır. Fakat ulaşım araçları konusunda çok fazla zengin değildir. Bu nedenle şehir merkezine ulaşım için taksi, otobüs ve araç kiralama alternatiflerini tercih edebilirsiniz.

Belgrad’a ne zaman gidilir?

Kış aylarında karlı ve soğuk geçen Belgrad, yaz aylarında ise oldukça sıcak geçmektedir. İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde ise yağmurlu geçen şehir, en çok ziyareti bu dönemde almaktadır. Şehri gezmek için en uygun zaman aralığı mayıs ve eylül ayları arasıdır.

Belgrad’da gezilecek yerler

Renkli gece hayatı ve tarihi dokusuyla, gezilecek yerler konusunda oldukça zengin olan Belgrad’da şu yerleri gezebilirsiniz:

  • Kalemegdan Kalesi ve Parkı
  • Aziz Sava Katedrali
  • Nikola Tesla Müzesi
  • Sırbistan Ulusal Müzesi
  • Taş Meydan
  • St. Mark’s Kilisesi

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir