Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / Dublin Uçak Bileti
Dublin Uçak Bileti
Dublin Uçak Bileti

Dublin Uçak Bileti

Dublin, nüfusu 500 binden fazla olan turistik kent olup, İrlanda’nın bolca ziyaret edilen başkentidir.

Dublin 841 yılında Vikingler tarafından kurulmuştur. 1922 yılında ise Büyük Britanya’dan tam bağımsızlığını almıştır. 17. yüzyılda Dublin, Londra’dan sonra en büyük ikinci şehir olma özelliğini taşımaktadır. Kentte gideceğiniz adreslere kolayca ulaşmak için posta kodlarından yardım alabiliyorsunuz. 1’den 24’e kadar olan numaralar nehrin kuzey bölgesini göstermekte çift numaralar ise kentin güney bölgesini tanımlamaktadır. Dublin havalimanı şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunuyor. Biletleri önceden alarak dünyanın her yerine uygun fiyatlı uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.

Tarihe merak duyanlar içi Dublin’in tarihi geçmişi M.Ö 1. yüzyıla dayanmaktadır. Kasaba halinde olan kent sonraki yıllarda İrlanda’nın merkezi haline gelmeye başlar. Şuan yapılarında tarihi birçok binaya ev sahipliği yapmaktadır. Orta Çağ’ın en güzel kalıntıları Dublin’de bulunmaktadır. İnsanlar yaz aylarında bölgeyi ziyaret edebilirler. Bunun yanı sıra kışında ılıman iklime sahip olan kente ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Her yıl düzenlenen festivaller şehrin canlılığını korumasında büyük paya sahiptir. Paskalya Bayramı ailelerin çocukları ile  gerçekleştirdikleri güzel etkinliklerle doluyor. Kentte gece eğlence mekanlarına giriş yapmak için öncelikle hemen ücretini vermelisiniz . 21 yaş altıysanız alkol bulunan yerlere giremiyorsunuz. Resmi dilleri İngilizce ve İrlandaca’dır.

Dublin’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Dublin’e direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Aktarmalı olarak başka şehir veya ülkelerden Dublin’e gitme imkanınızda bulunuyor.

Dublin Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Dublin şehir içi ulaşımda otobüs ağı en çok tercih edilen ağdır. Ancak otobüs  ağları biraz karışık sisteme sahiptir. Tek yön gidişler 1,60 Euro iken gidiş geliş bilet ücreti 3,10 Euro’dur. 7 günlük bilet alma imkanınız vardır. Taksi ücretleri otobüslere göre pahalıdır. Avrupa’nın tren yolunu kullanarak ise Dublin’e ulaşabiliyorsunuz. Luas adı verilen tren hattı ise şehir içerisinde kullanabileceğiniz ulaşım aracı seçeneklerindendir.

 

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir