Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Rotterdam Uçak Bileti
İstanbul Rotterdam Uçak Bileti
İstanbul Rotterdam Uçak Bileti

İstanbul Rotterdam Uçak Bileti

İstanbul Rotterdam uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Rotterdam uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hollanda’nın güneyinde ve Kuzey Denizi’nin kıyısında bulunan Rotterdam, önemli bir lojistik ve ekonomik merkezi konumundadır. Bu şehir, 2. Dünya savaşında neredeyse yok olmuş olmasına rağmen, yeniden inşa edilerek günümüzdeki halini almıştır. Avrupa’nın en önemli liman şehri olmasıyla birlikte, ülkenin, Amsterdam’dan sonraki ikinci büyük şehridir. Aynı zamanda ülke için önemli bir ticaret merkezidir. Öte yandan, şehrin yıkılıp yeniden inşa edilmesinden dolayı, burada en dikkat çeken şey modern yapılarıdır. Ayrıca, burada bulunan ilginç yapılar da, adeta şehrin sembolü haline gelmiştir. Bu yapıların en önemlileri, Erasmus Köprüsü ve Kubik Eveleri’dir. Yanı sıra, şehirde bulunan müze ve sergiler de, başlı başına bir ziyaret etme nedenidir. Çünkü Rotterdam’da, neredeyse her türden müzeye rastlamanız mümkündür.

Rotterdam’a nasıl gidilir?

Türkiye’den Rotterdam The Hague Havaalanı’na direkt uçuşlar mevcuttur. Bu uçuşların yolculuk süresi yaklaşık 3 saat 40 dakika civarındadır. Ancak direkt uçuş bulamamanız halinde, aktarmalı olarak en iyi seçenek Amsterdam üzerinden uçmanız olacaktır. Amsterdam Shipol Havaalanı’na vardığınızda, Rotterdam’a geçmeniz oldukça basittir. Öyle ki, iki havaalanını birbirine bağlayan otobüs ve tren seçenekleri mevcuttur. Buradan tren ile ulaşımınız yaklaşık 40 dakika sürecektir. Aynı zamanda da daha ekonomik olacaktır. Otobüs ile yapacağınız yolculuk süresi ise 1 saat 25 dakika civarındadır.

Rotterdam’a ne zaman gidilir?

Ilıman Okyanus iklim özelliklerine sahip olan Rotterdam’da, yazın ortalama sıcaklık derecesi 9.6’dır. Ülkenin kuzey bölgelerine göre daha ılımandır. Yazın sıcaklıkları değişken olmasına rağmen ortalama olarak 17 derece civarındadır. Yani yazları fazla sıcak olmaz. Bununla birlikte, şehirde her mevsim şiddetli yağışlara rastlanmaktadır. Kış aylarında ise kar yağışına rastlanmaz fakat yine de soğuk geçer. Bu şehrin ziyaret edilebileceği en uygun dönemi İlkbahar ve Yaz aylarıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir