Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Torino Uçak Bileti
Torino uçak bileti
Torino uçak bileti

Torino Uçak Bileti

Torino uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Torino uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İtalya’nın kuzeyinde yer alan kentlerinden Torino, Piyemonte bölgesinde yer almaktadır. Etrafı Alpler ile çevrili olan şehir, Po Nehri’nin sol kıyısında kurulmuştur. Şehirde, Po Nehri, Po Nehri’nin iki kolu olan Dore Riparia ve Stura di Lanzo, bir de Sangone Çayı olmak üzere 4 büyük akarsu bulunur. Bölgede, Roma devrinden önce, kelt-roman kabilesi olan Tauriniler yaşamıştır. Torino isminin Keltce’deki karşılığı dağlardır. “Küçük Boğa” olarak da tercüme edilen Torino’nun flamasında bulunan boğa resmi buradan gelmektedir. Şehrin İtalya’ya en büyük katkısı sanayi alanındadır. Torino, sanayi anlamında gelişmiş bir İtalya şehridir. 2006 yılında kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır ve Torino’da bulunan Savoya Krallık Hanedanı Sarayları, UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesine alınmıştır.

Şehir nüfusunun Kasım 2008 yılında yapılan nüfus sayımına göre nüfusunun 2 milyon civarı olduğu biliniyordu. İtalya’nın otomobil başkenti olarak nitelendirilen Torino, Mitsubishi İtalya Fabrikası’na ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde bulunan diğer otomotiv sanayi şirketleri Fiat-Alfa Romeo-Lancia, Italdesign Giugiaro ve Pininfarina şeklindedir. Torino’yu ziyaret etmek isteyenler için, İstanbul’dan direkt olarak uçak seferleri düzenleniyor ve yolculuk süresi yaklaşık olarak 3 saat sürüyor. Şehrin Alplere yakın olması nedeniyle, kış sporları için genellikle turistler bu şehri tercih ediyor. 200 yılında kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmasında da yine bu durumun etkisi bulunuyor. 1888 yılında bitirilen Mole Antonellianasinagogu yapısı, şehrin en önemli yapısıdır ve Avrupa’da Yahudi dininin en uzun yapısı olduğu bilinmektedir. Yine Torino’da bulunan Mısır Müzesi, Avrupa’nın en zengin arkeolojik koleksiyonunu içerisinde barındırmaktadır.

Torino’da İklimsel Koşullar

Torino, doğudan batıya doğru uzanan bir ovada kurulmuştur ve çevresi Alplerle çevrilidir. Genel olarak İtalya’nın Akdeniz iklimine sahip olduğunu söylemek mümkün fakat Torino bu anlamda diğer İtalyan şehirlerinden biraz ayrılıyor. Torino’da Akdeniz İklimi’nden ziyade, nemli sub-tropik iklim hakimdir. Şehirde görülen en yüksek sıcaklık 37 derece olmuştur. En düşük sıcaklık ise -21 dereceyi bulmuştur. Genelde yağmur yağışlarının görüldüğü şehirde, kış aylarında zaman zaman kar yağışı da görülebilir ve kışları oldukça kurak geçer. Torino’yu ziyaret etmek isteyenler için en uygun zamanlar, yaz ayları olarak gösterilmektedir. Torino’da Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım 1953 yılından beri Torino’da hizmette olan Torino Havalimanı, yolcularına zaman içerisinde gelişerek her türlü hizmeti vermeye başlamıştır. Avrupa’nın en iyi havalimanlarından biri olan Torino Havalimanı’nı yılda ortalama 5 milyon yolcu ziyaret eder. Şehir merkezine gidebilmek için, yolculara tren, otobüs, otomobil veya taksi seçenekleri sunulmuştur.

Havalimanından şehir merkezine geçerken otobüs kullanmak istiyorsanız, SADEM otobüs hizmetleri havalimanında yolculara hizmet vermektedir. SADEM otobüs hizmetlerine dair ayrıntılı bilgi almak isteyen yolcular, bilgilere internet sitesinden ulaşabiliyorlar. +39 011.3000611 numaralarından da bu anlamda bilgi almak mümkün. Araç kiralamak isterseniz, havalimanında bulunan şirketlerden birinden yardım isteyerek, dilediğiniz aracı kiralayabiliyorsunuz. Kendi aracınızla yaklaşık 15-20 dakikada şehir merkezine varabilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz olan tren için, havalimanına birkaç metre uzaklıkta olan, 8 hat ve 93 istasyonla hizmet veren tren istasyonuna gidebilirsiniz. Trenle şehir merkezine gitmeniz, 20 dakika sürmektedir. Tren yolculuğunuzda ödemeniz gereken ücret ise 3 €. Son olarak taksi kullanmayı tercih ederseniz de, havalimanının geliş terminal çıkışından taksilere ulaşarak şehir merkezine geçebilirsiniz. Şehir içerisinde taksilere ulaşmak için ortak bir numara vardır ve bu da +39.011.5737 / 5730.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Ravello uçak bileti

Ravello Uçak Bileti

Ravello uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ravello uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …