Anasayfa / Kenya Uçak Bileti / Nairobi Uçak Bileti
Nairobi Uçak Bileti

Nairobi Uçak Bileti

Nairobi uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Nairobi uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

nairobi gezi rehberi nairobi yemekleri

Kenya’nın başkenti olan Nairobi, İstanbul’dan uçuş seferleri ile rahatlıkla seyahat edebileceğiniz bir yer. Nairobi, 1963 yılında bağımsızlığını ilan ederek Kenya Cumhuriyetinin başkenti olmuştur. Başken Nairobi, en büyük şehirlerden birisidir. Kentin adı ise Nairobi nehrine atıfta bulunan Maasai ifadesi ” Enkare Nairobi” den gelmektedir. Şehrin nüfusu ise 3. 138. 369 kişi olmaktadır. Şehrin önceki başkenti Machakos olmaktaydı. Ancak Nairobi’de kurulmuş olan demir yolu deposu şehrin hızla büyümesine sebep olmuştur.  Bu şekilde şehir Kenya’nın başkenti olmuştur. Şehir ülkenin güneyinde yer alan Athi Nehri üzerine kadar uzanmaktadır. Yükseklik olarak da 1,795 metre yükseklikte bulunmaktadır.  Önceleri ıssız bir bataklık olan bu kent şimdilerde seyahat için gelen turistlerin gezi noktalarından bir tanesi oluyor. 1900′ lü yılların başında şehirde gerçekleşen veba salgını sonucunda yakılan şehir yeniden inşa edilmiş ve günümüze kadar gelişimini sürdürmüştür.

Şehrin en çok yağmur aldığı aylar nisan ve mayıs aylarıdır. Bu aylarda şehri gezmeniz biraz zor olacağından yaz aylarında seyahatiniz gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Nairobi’de gece hayatı ise eğlenceli geçmektedir. Gece kulüplerinde ses sistemlerine ve dekora önemli derecede para yatırılmaktadır. İnsanlar bu görüntülere yoğun ilgi göstermektedirler.

Nairobi’ye Ulaşım

İstanbul’dan Nairobi’ye uçuş seferleri ile ulaşım karşılıklı olarak sağlanmaktadır. Uçuş süresi 6 saat 30 dakika olarak gerçekleşmektedir. Bölgede gerçekleştirilen hava taşımacılığı büyük ve önemli bir havalimanıdır. Şehir merkezine havalimanından gidilecek mesafe 17 kilometredir. Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı Doğu ve Orta Afrika’nın en büyük havalimanı olmaktadır. Havalimanına ulaşımı otobüs ve taksi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Nairobi Şehri İçi Ulaşım

Şehirde trafik sağdan akar. Bir araba kiralayarak şehri keyifle dolaşabilirsiniz. Şehirde en çok Japon yapımı araçları görebilirsiniz. Diğer bir ulaşım seçeneğinizde taksiler olmaktadır. Bu taksiler çok sık kullanılıyor olsa da otobüs olarak adlandırılan matatuslar daha çok tercih edilen ulaşım aracıdır. Taksilere en çok alışveriş merkezlerinin yanında ve otellerin çevresinde rastlayabilirsiniz. Yerel para olarak 10 ve 50 Kenya şilini matatuslara binmek için kullanabilirsiniz. Belirtmeliyiz ki matatuslarda sıkça kaza yaşanmaktadır. Buda matatuların güvenliğinin olmadığının bir kanıtıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir