Anasayfa / Moldova Uçak Bileti / Kişinev Uçak Bileti
Kişinev Uçak Bileti
Kişinev Uçak Bileti

Kişinev Uçak Bileti

Moldova’nın en sakin şehirlerinden olan Kişinev uçak bileti, yeşil alanları ve doğal güzellikleri ile meşhurdur.

Kişinev Moldova’nın doğusunda yer alıyor. Nüfusu 700 binden fazladır. Aynı zamanda Moldova’nın da başkentidir. Avrupa’nın güzel yeşilliklerini taşıyan bu kent, gezilip görülmesi gereken yerlerdendir. Başkentlerin kalabalık ve gürültülü yapısına nazaran Kişinev daha sakin bir yapıya sahiptir. Buna yeşil alanların sayısının fazla olması da imkan verir. Kişinev’de resmi dil olan Rusça konuşulmaktadır. Para birimi Lei’dir. Türk lirasındaki 1 TL yaklaşık olarak 5,25 Lei’ye denk geliyor. Türkiye ve Moldova arasında yapılan anlaşmalar doğrultusunda vizesiz seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Erken tarihlerde bilet alırsanız eğer 400- 450 TL civarında biletler bulabilirsiniz. Kişinev’de konaklamak için uygun fiyatlı daire ve apartlar mevcut. Bütçenize göre otellerde bulmak mümkün.

Parklar ve göllerin sayısı fazla olduğundan kentte sıkılmadan bol gezmeli günler geçireceksiniz. Şehri ziyaret etmek için en uygun zamanlar yaz ayları olmaktadır. En sıcak dönemler ağustos ve temmuz ayı en soğuk dönemleri ise kasım ve mart aylarında yaşar. Yaz aylarından ortalama sıcaklık genel olarak 18 derecedir. Bunun yanı sıra Kişinev’in Türkiye ile arasında saat farkı bulunmuyor.

Kişinev’e Nasıl Ulaşım Sağlanıyor?

Türkiye’den Kişinev’e direk uçuş seferleri düzenleniyor. Aktarmalı olarak da kente gidebilirsiniz. Havalimanına geldikten sonra 15 – 20 TL  karşılığında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Kişinev Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şehrin sessiz sokaklarını yürüyerek keşfetmek isterseniz keyifli zaman geçireceğinizi söyleyelim. Ancak yürümekten hoşlanmayanlar için taksi, otobüs, troleybüs ve minibüslerle şehrin her noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Troleybüslerin 22 adet hattı bulunuyor. 3 leil ödeyerek toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Taksi kullanacak olursanız fiyat anlaşması yapın. Aksi taktirde turist olduğunuzda anlaşılırsa fiyatta artış yapabiliyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir