Anasayfa / Türkiye Uçak Bileti / Antalya Uçak Bileti
Antalya Uçak Bileti
Antalya Uçak Bileti

Antalya Uçak Bileti

Antalya uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Antalya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Türkiye’nin turizm noktasında lider şehri olan Antalya, yaz aylarının gelmesiyle birlikte yoğun bir döneme girer. Plajları, eğlence merkezleri ve turistik yerleri ile dikkat çeken Antalya’da yaz aylarında nüfus en yüksek seviyelere ulaşır. Akdeniz ikliminin hakim olması ile birlikte kış aylarında da yoğun geçen şehirde kış aylarında daha çok fuarlar ve özel etkinlikler düzenlenir.  Aynı zamanda şehirde bulunan üniversite de yıl boyunca hareketlilik sağlar.

Antalya’da Ulaşım

Belek, Kemer ve Alanya gibi denize kıyısı bulunan ilçeleriyle turizmde cazibe merkezi halinde olan Antalya’da ulaşım Antalya Uluslararası Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Bölgeye havayoluyla gelen ziyaretçiler için kent merkezine ulaşmak oldukça kolaydır. Pek çok şehirde havalimanı şehir dışında kalması nedeniyle merkeze ulaşım özellikle ilk defa bölgeye gelenleri zorlasa da Antalya’da böyle bir sorun yaşanmaz. Merkez ile Antalya Uluslararası Havalimanı arasındaki mesafenin 13 km olması, farklı ulaşım araçlarının kullanılmasın sağlar. Otobüs ya da taksiyle ulaşım sağlanabileceği gibi daha çok taksitler kullanılır. Mesafenin yakın olması, kişilerin rahat ve hızlı bir şekilde merkeze gitmesini sağlar. Kişiler Havaş aracılığı ile kent merkezine gidebilir. Araç kiralama noktasında da şehirde seçenekler fazla olduğu için bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler, araç kiralamayı tercih eder. Antalya’da çok fazla gezilecek alan olduğu için sürekli toplu taşıma kullanmak kişileri zorlar. Ayrıca merkeze gitmek istemeyenler için Antalya Uluslararası Havalimanı’ndan direk Kemer, Kaş ya da Alanya gibi şehirlere erişimin sağlandığı otobüslere binilmesi mümkündür. Şehir içi ulaşım ağı gelişmiş olduğu için kişilerin istediği bölgeye Antalya Uluslararası Havalimanı üzerinden ulaşması mümkündür. Özel aracıyla dahi kişilerin Antalya Uluslararası Havalimanı aktarmalı bir şekilde ulaşım sağlaması kolaydır. Havalimanı yanındaki park alanları da kullanılabilir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Trabzon uçak bileti

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Trabzon uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …