Anasayfa / Tayland Uçak Bileti / Bangkok Uçak Bileti
Bangkok Uçak Bileti
Bangkok Uçak Bileti

Bangkok Uçak Bileti

Bangkok uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bangkok uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ardı sıra dizili gökdelenler, aşırı sıcak, canlı gece hayatı ve eğlencenin merkezi dendiğinde akla ilk gelenler arasında yer alanlardan biridir Bangkok. Bangkok, Tayland’ın en büyük ve aynı zamanda başkenti olan şehridir. Şehrin Tayca’daki adı resmi adı dünyanın en uzun yer adına sahiptir; ‘Krungthep Mahanakhon Amonrattanakosin MahintharaAyuthayaMahadilok PhopNoppharat RatchathaniBurirom Udomratchanivet Mahasathan AmonPiman AvatanSathit Sakkathattiya Vitsanukam Prasit.’ Halk dilinde ise kısaltılmışı Krung Thep yani Melekler şehri olarak nitelendirilir.

Ülkenin sahip olduğu tropikal iklim nedeniyle Bangkok, dünyanın en sıcak şehri olarak bilinmektedir. Yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip olan şehir, sıcağın etkisi ve dünyaca ünlü firmaların kurduğu fabrikalar nedeniyle oldukça yoğun ve hareketli bir yaşantıya sahiptir. Şehir, yoğun nüfusa sahip olması nedeniyle birçok farklı inançlardaki etnik gruplara ev sahipliği yapmıştır. Budist, Müslüman, Hıristiyan ve yerel dinleri bünyesinde barındırıyor. Kent turizmden en büyük payı iş seyahatlerinden kazanıyor. Bunun nedeni ise Doğu Asya’nın finansal, moda ve eğlence merkezine sahip olmasıdır.

Gece hayatı oldukça canlı geçen Bangkok, eğlence severlerin merkezidir diyebiliriz. Bunun dışında gastronomi alanında da ün yapmış yerlerden biridir. Farklı tatlar denemek ve eğlencenin ortasına düşmek isteyenler için listenin başında yer alması gereken yerlerden biri de Bangkok’tur.

Bangkok’ta ulaşım

Şehirde en etkin, sık kullanılan araçlar otobüslerdir. Bunun dışında tekne hizmeti, metro ve trende gelişmiştir. Şehir içerisinde BTS Sky Train yani hava trenleri adını verdikleri ulaşım da kullanılmaktadır. Viyadükler üzerinde kurulu olan bu sistem zamandan büyük kazanç elde etmektedir.

 

Uçak Bileti