Anasayfa / Tayland Uçak Bileti / Phuket Uçak Bileti
Phuket Uçak Bileti
Phuket Uçak Bileti

Phuket Uçak Bileti

Phuket uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Phuket uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Phuket Tayland’ın en büyük adasıdır. Bu nedenle dört yanı denizlerle çevrili olmasına rağmen bir adada olduğunuza inanamazsınız. Bununla birlikte, eğlencesi ve pek çok spor aktiviteleri ile ünlüdür. Su sporlarına ilgi duyanların mutlaka gitmesi gereken bir yerdir. Yanı sıra mutfağında Asya kültürünün hemen hemen çoğu yemeğine yer yermiştir. Gittiğinizde damak tadınızın alışık olmadığı birçok lezzetle karşılaşabilmeniz mümkün. Ancak bu lezzetleri denemek size farklı bir tecrübe katacaktır. Sizler için Güneydoğu Asya’nın en güzel tatil rotalarından birine nasıl gidileceğine dair bir yazı derledik.

Phuket Ulaşım

Türkiye’den Phuket’e direk uçuş seferleri yoktur. Gidecek olanlar aktarmalı uçuş yapmak zorunda. Önce Bangok’a, oradanda Phuket’e geçilir. Türk Hava Yolları, Thai Airways, Bangkok Airways, Singapore Airlines ve Emirates Airlines gibi hava yolu şirketleri ile aktarmalı olarak kolaylıkla Phuket’e geçebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 12 13 saat sürüyor. Ancak dikkat etmeniz gereken bir şey var. O da Bankgog’ta iki tane hava alanı olması. Bu iki havaalanı birbirine oldukça uzak. Bilet alırken Phuket’e gideceğiniz havaalanının, indiğiniz havaalanı ile aynı olması çok önemli. Yoksa baya zorlu bir yolculuk olacaktır. Dikkat edilmesi gereken ikinci madde ise, sizi Phuket’e götürebilecek hiç bir  özel karayolu şirketi mevcut değil. Bu yüzden mevcut olan birçok dolandırıcıya aldanmayın. İllaki tercihiniz bu şekilde gitmekten yanaysa, devlet firmaları ile gitmenizi tavsiye ederiz. Çünkü hiçbir özel karayolu firması yok. Başka bir seçenek ise tren ile gitmek. Fakat direk Phuket’e tren gitmiyor. Tren  ile Surat Thani’ye gidip, oradan Phuket’e minibüs yapmanız gerekecek. Bunların yanında, diğer bir alternatif olan Qatar Airways ile Doha’dan aktarma yapmak, yolculuk süresini 4 saate indirebiliyor. Bu size kalmış bir detay.

Uçak Bileti