Anasayfa / Çin Uçak Bileti / Pekin Uçak Bileti
Pekin uçak bileti
Pekin uçak bileti

Pekin Uçak Bileti

Pekin uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Pekin uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Dünyanın en kalabalık şehri olan Pekin, 20 küsur milyonluk bir nüfusa sahiptir. Aynı zamanda turizm konusunda ülkeye katkısı oldukça büyük. Özellikle gezilecek pek çok kültürel mekanı ve birbirinden ilginç lezzetleri ile, mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listesine adını yazdırıyor. Tüm bunlarla birlikte alışveriş yapmanın ne kadar eğlenceli ve güzel olduğunu da bu şehirde anlayacaksınız. Her zevke uygun alternatif bulabileceğiniz bu şehirde, isterseniz sakin, isterseniz de eğlenceli bir tatil sizi bekliyor.

Pekin’e nasıl gidilir?

Pekin’e gitmek oldukça kolaydır. Yanı sıra aktarmasız uçakla gidebilmeniz de mümkündür. Dilerseniz planınıza ve saatinize uygun aktarmalı olarak da uçmayı tercih edebilirsiniz. Yolculuk süreniz ise aktarmalı olarak yaklaşık 9 saat sürmekte.

Pekin’e ne zaman gidilir?

Karasal bir iklime sahip olan Pekin, yaz döneminde oldukça fazla yağış alır. Bununla birlikte, kış döneminde de oldukça soğuktur ve en soğuk geçtiği ayı Ocaktır. Seyahat etmeniz için en uygun zaman İlkbahar dönemidir. Yalnız dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkını bilmeli, ve ona göre önlem almalısınız. En ideal aylar ise, Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim’dir.

Pekin’de şehir içi ulaşım nasıldır?

Pekin’de şehir içi ulaşım oldukça ucuzdur. Genelde daha rahat ve hesaplı olmasından dolayı taksiyi kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak özellikle geç saatlerde bulmanız zorlaşacağından metroyu öğrenmek size fayda sağlayacaktır. Bunların yanı sıra, kalabalık bir şehir olması dolayısıyla ilk başlar biraz karışık gelebilir. Fakat şehir öyle düzenlidir ki, kısa zamanda kolaylıkla alışabilirsiniz. Ayrıca taksi konusunda dikkat etmeniz gereken birkaç husus da var. Öncelikle, havaalanından indiğinizde oradaki insanlara aldanmadan, tabelaları takip ederek taksi durağını bulun. Taksimetreyi açtırmayı da kesinlikle unutmayın. Bununla beraber, oradaki çoğu taksici İngilizceyi bilmediğinden, gideceğiniz yerin Çincesini muhakkak bir kağıda yazın. Bu size büyük yarar sağlayacak.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Hong Kong uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …