Anasayfa / Çin Uçak Bileti / Hong Kong Uçak Bileti
Hong Kong Uçak Bileti
Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Hong Kong uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İngiliz sömürüsünün ardından, Çin Hal Cumhuriyeti’ne geçmiş olan Hong Kong, dünyanın görülmeye değer yerleri arasındadır. Uzun bir süre batının etkisinde kalarak oranın kültürünü benimsemiş olan bu yer, daha sonra kendi özüne dönmüştür. Birbirinden güzel alışveriş noktaları ve eğlence merkezleri ile, adeta paha biçilmez bir şehir. Ayrıca İngiltere’den geçen, özellikle mutfağa pek çok öge bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, ülkenin en zengin, fakat aynı zamanda en güzel şehridir. Sizler için, Hong Kong’a nasıl gidileceğine dair bir yazı derledik.

Hong Kong’a nasıl gidilir?

Türkiye’den Hong Kong’a direk uçuşlar mevcuttur. Şehre yolculuğunuz yaklaşık 10 saat kadar sürmektedir. Aktarmasız olmasından dolayı, gidişler oldukça rahat ve basittir. Bu bağlamda sizlere Türk Hava Yolları yardımcı olacaktır. Hong Kong Uluslararası Havalimanı’na ulaştığınızda ise, merkeze ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlar; araç kiralama, taksi ve havalimanı ekspresi gibi ulaşım seçenekleridir. Ancak havaalanından düzenli olarak kalkan otobüslerle de ulaşım sağlanmaktadır. Otobüs firmasının adı, Cityflyer’dir.

Hong Kong’a ne zaman gidilmelidir?

Hong Kong oldukça nemli bir şehirdir. Özellikle bir de yaz aylarında sıcaklık yükselerek 30 derecenin üzerine çıktığı zaman, yolda yürümek adeta bir işkence olabilmektedir. Kışın ise nemden dolayı daha çok hissedilen sıcaklık, 10 dereceye kadar düşebiliyor. Dolayısıyla, şehre gitmek için en uygun zamanlar, Kasım ve Aralık aylarıdır. Yerel halk ziyaret edilmesi için daha çok bu ayları tavsiye etmektedir.

Hong Kong

Hong Kong, oldukça düzenli bir şehirdir. Bir otobüs kartı alarak, metro, otobüs ve tramvayları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanında bu kartlarla alışveriş yapmak da mümkündür. Otobüs kartını, havaalanından veya metro istasyonlarından alabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Pekin uçak bileti

Pekin Uçak Bileti

Pekin uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Pekin uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …