Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Hamburg Uçak Bileti
Hamburg Uçak Bileti
Hamburg Uçak Bileti

Hamburg Uçak Bileti

Hamburg uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Hamburg uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Resmi adı Hür Hansa Şehri Hamburg olan Almanya’nın 2. büyük kenti Hamburg, Avrupa Birliği’nde de en kalabalık şehir olarak 6. sırada yer alan en büyük metropoldür. Ülkenin en büyük liman kenti olan Hamburg, Avrupa’da bakıldığında da, Rotterdam’dan sonra Avrupa’nın ikinci en büyük liman kentidir. Dünya genelinde ise sıralamadaki yeri dokuzdur. Bu özelliği açısından, Almanya’nın en önemli kenti olarak görülür ve şehirden Almanya’nın dünyaya açılan kapısı diye bahsedilir. Sahip olduğu nüfus yaklaşık olarak 2 milyondur. 2. Dünya Savaşı sonrasında Hamburg en fazla göç alan şehirlerden biri olmuştur. Kentte bulunan su kanalları nedeniyle çok fazla köprü bulunmaktadır ve köprüler Hamburg’un dikkat çekici yanlarındandır. Köprülerinin yanı sıra, gezilecek Opera Binası, Town Hall, Elbe Nehir Tüneli, Alster Pasajı, liman müzesi, Hamburg Tren Terminali gibi birçok gezilecek yere sahiptir. Şehrin hemen merkezinde, Binnen- ve Aussenalster isimli iki adet iç göl yer almaktadır. Şehrin içinde bu iki gölün dışında çok sayıda gölün bulunuyor olması, Hamburg’un Amsterdam veya Venedik’e benzetilmesine neden olan özelliklerdendir.

Bu göller nedeniyle sıkça köprüye rastlanılan şehir, Avrupa’nın en fazla köprüye sahip kenti olmasını sağlamıştır. Bu anlamda Amsterdam ve Venedik’i de geçen Hamburg’taki köprülerin toplam sayısı, bu iki kentte bulunan köprülerin toplam sayısını geçmektedir. Böylece Hamburg ziyaretçileri rahatlıkla, tekneyle gezinti yapma keyfini yaşayabilmektedirler. Şehirde, düz bir alanda olmasının avantajı olarak bisiklet kiralayarak gezintiye çıkmak da mümkün. Kuzey Almanya’nın en büyük sanayi kenti olan Hamburg’ta, uçak sanayi oldukça gelişmiştir. Kentte toplamda dört adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar; Fuhlsbüttel Havalimanı, Lübeck Havalimanı, Finkenwerder Havalimanı ve Uetersen Havalimanı’dır. Havacılık anlamında oldukça gelişmiş olan Hamburg, uçak üretiminde dünya sırlamasında 3. sıradadır.

Hamburg’ta İklimsel Koşullar

Liman şehri olması ve şehrin içinde çok sayıda göl bulunması nedeniyle, şehrin iklimi ılıman bir iklime sahiptir. Hamburg’ta Elbe Nehri’yle beraber, Bille, Düpenau, Eilbek, Este, Alster, Osterbek, Wandse, Flottbek ve İsebek nehirleri bulunur. Kışın hava sıcaklığı genelde sıfırın altındadır. Bu nedenle sert geçen kış ayları gezinti için pek uygun değildir. Yaz ayları da pek sıcak geçmeyen şehrin en sıcak ayı Temmuz ayıdır. Bu ayda da hava sıcaklığı ortalama 25 derecedir ve daha üstü pek görülmez. Bu yüzden Hamburg’u ziyaret etmek için en uygun ay, Temmuz ayı denilebilir.

Hamburg’ta Havaalanından Merkeze Ulaşım

Hamburg Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 8 kilometre uzaklıktadır ve bu havalimanı dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olarak bilinmektedir. Havalimanında ziyaretçilere birçok hizmet sunulmaktadır. Ziyaretçilere, taksi, tren, otobüs, otobüs ve araç kiralama gibi merkeze ulaşım seçenekleri sunulmaktadır. Araç kiralamak isteyenler için Enterprise, Alamo, National, Global Drive gibi firmaların kiaralama ofisleri, havalimanında yer almaktadır. Aracınızı kiralamak için, kiralama ofislerinden yardım alabilirsiniz. Ulaşım seçeneğiniz, en çok tercih edilen ulaşım araçlarından trense, 30 dakikada şehir merkezine gitmeniz mümkün. Tren hatları, S-bahn, S1 Banliyö hattı ile havalimanından merkeze bağlıdır. Bu nedenle öncelikle S1 tren hattına binmeniz gerekmektedir ve sonrasında, Ohlsdorf durağında inip, U1 hattına aktarma yapmanız gerekir. Diğer bir seçenek olan taksi kullanıldığında, merkeze yine 30 dakikada geçmek mümkündür ve buna karşılık ortalama 35 € ödeme yapılmaktadır. Otobüsle merkeze geçecek olan ziyaretçiler için, otobüsler havalimanından saat başı kalkmaktadır. Bunun için Route 606 seferlerine binilmesi gerekir. Geceleri Nachtbus adındaki gece otobüsleriyle hizmet verilmeye devam eder.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …