Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Üsküp Uçak Bileti
İstanbul Üsküp Uçak Bileti

İstanbul Üsküp Uçak Bileti

İstanbul Üsküp uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Üsküp uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Makedonya’nın başkenti olan Üsküp aynı zamanda ülkenin ekonomik, kültürel, politik ve akademik merkezi konumundadır. Şehrin en güzel özelliğinden biri olan Vardar Nehri kenti ortadan geçerek ikiye ayırmaktadır. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra sıcakkanlı insanlarıyla da turistleri kendine çeken şehir, gezginlerin gözde noktalarından bir yerdir. Üsküp aynı zamanda ülkenin metal sanayi, kerestecilik, tekstil, dericilik ve basım endüstrilerinin merkezi olarak yer tutmaktadır.

İstanbul Üsküp arası uçuş mesafesi yaklaşık olarak, 633 kilometredir. İstanbul’dan şehre uçuş süresi ise yaklaşık olarak 1 saat 10 dakikadır. Üsküp’e ziyaret etmeyi düşünenler uçak biletlerini gidecekleri tarihten daha uzun bir süre önce alarak uygun fiyata gezilerini gerçekleştirebilirler.

Havalimanından Üsküp şehir merkezine ulaşım

Üsküp Havalimanı ya da diğer adıyla Üsküp Büyük İskender Havalimanı ülkenin en büyük ve en işlek iki havalimanından biridir. Üsküp şehir merkezinden, Üsküp Büyük İskender Havalimanı 23 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi, otobüs ya da araç kiralamayı kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Üsküp’e ne zaman gidilir?

Nemli subtropikal iklime sahip olan şehirde, yazlar sıcak ve nemli, kışalar ise soğuk ve nemli geçmektedir. Yaz aylarında ortala 31 derece sıcaklıkta seyir eden hava koşulları, kışları da kar yağışlı geçebilmektedir. Fakat yaz aylarında sıcaklık bazen 40 dereye kadar çıkabilmektedir. Ekim, Aralık ve Nisan, Haziran aylarında en çok yağış alan Üsküp’e ziyaret edilmek için en uygun mevsim yaz aylarıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Dublin Uçak Bileti

Dublin Uçak Bileti

Dublin, nüfusu 500 binden fazla olan turistik kent olup, İrlanda’nın bolca ziyaret edilen başkentidir. Dublin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir