Anasayfa / Hava Yolları / Qatar Airways Uçak Bileti
Qatar Airways uçak bileti
Qatar Airways uçak bileti

Qatar Airways Uçak Bileti

Qatar uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Qatar Airways uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkezi Doha’da bulunmuş olan Katar’ın havayolu şirketidir. 1993 yılında kurulmuş olan Qatar Airways, hızlı bir büyüme göstererek bugün Boeing 777 ve 787, Airbus A380 & A350 dâhil olmak üzere tamı tamına 340’dan fazla uçakla dünyanın pek çok noktasına da uçmaktadır. 30 bin çalışanı ile birlikte dünyada Afrika, Orta Asya, Avrupa, Uzak Doğu, Güney Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya olmak üzere tamı tamına toplamda 135 uçuş noktasında yolcularına hizmet vermektedir. Qatar Airways ile İstanbul’dan Dubai, Singapur, Bangkok, Doha, Bali ve Maldivler’e uçabilirsiniz. Ankara’dan ise Sidney, Melbourne ve Abu Dabi’ye Qatar Airways ile uçmak mümkündür.

Qatar Airways Check-In İşlemleri

Qatar Havayolları uçuşları için online check-in işlemleri, Amerika Birleşik Devletleri uçuşları harici 48 saat önce başlar iken Amerika Birleşik Devletleri’ne gerçekleştirilecek seferlerde ise kalkıştan en fazla 24 saat önce online check-in yapabilirler. Uçağın hareket etmesine yaklaşık 90 dakika kala online check-in işlemleri durdurulmaktadır. Check-in işlemlerini havalimanında gerçekleştirmek isteyen yolcular ise, kalkışın yaklaşık 3 saat öncesinden kalkışa yaklaşık olarak 1 saat kalana kadar check-in işlemlerini yapabilmektedirler.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Qatar Havayolları uçuşları için online check-in işlemleri, Amerika Birleşik Devletleri uçuşları haricinde 48 saat önce başlarken Amerika Birleşik Devletleri’ne gerçekleştirilecek seferlerde ise kalkıştan 24 saat önce online check-in işlemleri durdurulmaktadır. Check-in işlemlerini havalimanında gerçekleştirmek isteyen yolcular ise, kalkışın yaklaşık 3 saat öncesinden kalkışa yaklaşık olarak 1 saat kalana kadar check-in işlemlerini yapabilmektedirler.

Qatar Airways Koltuk Seçimi

Online check-in zamanında koltuk numarası belirleme imkânı sunmuş olan Qatar Havayolları uçaklarında, özel bir koltuk seçimi yapmak isteyen yolcuların, önceden bildirmeleri ve gerekli ek ücreti ödemeleri şarttır.

Qatar Airways Diz Mesafesi

First Class ve Business yolcuların kendilerine ait kabinlerindeki koltuklar, yaklaşık 165 derece genişleyerek yatağa dönüştürülebilmektedir. Birinci sınıf yolculara, içerisinde yastık, yorgan, uyku tulumu, terlik ve çarşafın bulundurulduğu bir uyku seti verilmektedir. Ekonomi sınıfında ise standart üçlü koltuklar yer alıyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Donavia Uçak Bileti

Donavia Uçak Bileti

Donavia uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Donavia uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Donavia Havayolu şirketi …