Anasayfa / Hava Yolları / Air France Uçak Bileti
Air France Uçak Bileti
Air France Uçak Bileti

Air France Uçak Bileti

Air France uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Air France uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Air France Hakkında

Fransa’nın ulusal havayolu şirketi olmuş olan Air France, 1933 senesinde kurulmuştur. Yönetim merkezi Fransa’da ve Air France-KLM Group isimli bir şirket tarafından işletilmektedir. Paris’te bulunmuş olan Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı merkez havalimanıdır. 194 noktaya günde yaklaşık 1500 civarında uçuş gerçekleştirmiş olan Air France dünyada birden fazla noktaya uçmaktadır ve yaklaşık 70.000 çalışanı olmaktadır. . Air France ayrıcalığı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Paris’e direkt olarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca partneri olan KLM Havayolları ile birlikte gerek Avrupa’nın birçok şehrine gerekse Kuzey ve Güney Amerika ülkelerine İstanbul’dan aktarmalı ve direkt uçuşlar da gerçekleştiriliyor.

Air France Check-In İşlemleri

Air France ile seyahat edecek olan yolcular için online ve havalimanı check-inleri, uçağın kalkışından yaklaşık 30 saat önce başlatılmaktadır. Tüm seyehat eden yolcular, check-in işlemlerini uçağın kalkışından yaklaşık 30 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilmektedirler. Atlanta ve Detroit seferlerini yapmış olan uçaklarda ise check-in işlemleri en erken 24 saat önce yapılabilmektedir. Yolcuların uçuş saatinden en geç yaklaşık 20 dakika önce biniş kapısında olmaları zorunlu tutuluyor.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air France ile seyahat edecek yolcular için online ve havalimanı check-inleri, uçağın kalkışından 30 saat önce başlatılıyor. Tüm yolcular, check-in işlemlerini uçağın kalkışından 30 dakika öncesine kadar gerçekleştirebiliyorlar. Atlanta ve Detroit seferlerini yapan uçaklarda ise check-in işlemleri en erken 24 saat önce yapılabiliyor. Yolcuların uçuş saatinden en geç 20 dakika önce biniş kapısında olmaları zorunlu tutuluyor.

Air France Koltuk Seçimi

Check-in işlemlerinin gerçekleştirildiği anda yolcular koltuk numaralarının yanı sıra ekstra koltuk seçimi de tercih edebilmektedirler. Özel yemek menüsü veya ekstra bagajı bulunmuş olan yolcuların check-in sırasında bu taleplerini mutlaka görevlilere bildirmeleri gerekmektedir.

Air France Diz Mesafesi

Air France’de La Premiere sınıfı, özel süit kabinleri, yaklaşık 2 metrelik özel yatakları, özel yemek masası ve dokunmatik HD televizyonları ile farklılık yaratmaktadır. Business sınıfı yolcular, uçakların genelde ön bölümünde yer almış olan kaliteli deriden imal edilmiş koltuklar ile seyahat edebilmektedirler. Pre Ekonomi sınıfındaki yolcular, ikili koltuklarda ve geniş ekranlı video izleme ünitesi sayesinde yolculuklarını keyifli bir şekilde yapabilmektedirler. Ekonomi yolcuları ise standart üçlü koltukları kullanabilmektedirler.

Air France Yiyecek, İçecek ve İkram

Air France ile yolculuk yapmanın bir diğer ayrıcalığı ise muhteşem Fransız mutfağının en güzel lezzetlerinin sunulmasıdır. La Premiere koltuklarında lüks bir yolculuğa çıkmış olanlar için a la carte menüler sunulmaktadır. Ödüllü şefler, bu sınıf için her iki ayda bir menülerini yenilemektedirler. Business yolcuları ise keyifli yolculuklarına şampanyalarını yudumlayarak başlarlar. Sabah saatlerindeki uçuşlarda ise hamur işleri servis edilir iken diğer saatlerde Fransız mutfağının harika lezzetleri ikram edilmektedir. Pre Ekonomi sınıfında aperatif yiyeceklerin yanında ücretsiz olarak şampanya ve içecek servisi de yapılmaktadır. Ekonomi yolcuları ise atıştırmalık ürünler ve 1 adet alkolsüz içecek haklarını kullanabiliyorlar.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Donavia Uçak Bileti

Donavia Uçak Bileti

Donavia uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Donavia uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Donavia Havayolu şirketi …