Anasayfa / Hava Yolları / Croatia Airlines Uçak Bileti
Croatia Airlines Uçak Bileti
Croatia Airlines Uçak Bileti

Croatia Airlines Uçak Bileti

Croatia Airlines uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Croatia Airlines uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu şirketi olan Hırvatistanı’n Hırvatistan Havayolları 1989 yılında kuruluyor.Yolcu taşıma ve kargo hizmetleri vermek üzere, “Zagreb Havayolları” ya da kısa adıyla “Zagal” adıyla biliniyor. 1990-1991 yılında Hırvatistan‘da ki ilk halk seçimler sonrasında adı değiştirilerek Hırvatistan Havayolları olarak piyasadaki havayolu ulaşım aracı olarak hizmete başlıyor.Ülkenin bağımsızlık mücadelesi sırasında kapalı olan hava trafiğinin açılması ile uçuşlar tekrar başlamış ve Hırvatistan Havayolları Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA ya üye olup,kısa bir sure içinde Frankfurt‘a ilk yurtdışı uçuşlarına başlayarak hizmet vermeye başlıyor.Firma bir Star Alliance üyesi olarak Hırvatistan Havayolları Zagreb merkez olmak üzere, Dubrovnik, Split ve Zadar‘dan da uçuşlar gerçekleştiriyor. Filosundan 12 uçaktan oluşan yeni ve modern filosu ile yurtiçi ve yurtdışına 50’den fazla noktaya seferler gerçekleştiriliyor.

Croatia Airlines Check-In İşlemleri

Havayolu şirketi olan Hırvatistan Havayolları, check in işlemlerini gerçekleştirmek için farklı seçenekleri müşterileri ile buluşturuyor. En hızlı ve pratik yol olan online check in işleminizi bilgisayarınızdan veya istediğiniz yerde yapmanız mümkün oluyor. Uçuş saatinizden 23 saat önce başlayan online check- in süresi son 60 dakikaya kadar devam ediyor.Online check- in sırasında koltuk seçimini yapılıp,biniş kartınızın çıktısı kolaylıkla alınıyor.İnternet üzerinden check in yapma fırsatınız olmuyorsa ve elektronik bilete sahipseniz havaalanına bağlı olarak, işlemler havaalanındaki kiosklarda kolay ve hızlı bir şekilde yapılıyor.Bununla birlikte başka  seçenek olarak check in işlemlerinizi havayollarının havaalanındaki kontuarlarında yaptırmanıza da kolaylık sağlanıyor.Yolcu Havaalanında check in yaptırması durumunda, uçuş saatinizden en az 2 saat önce havaalanında bulunmaları gerekiyor.

Croatia Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Hırvatistan Havayollarına ait olan şirket,yolcularına sağladığı bagaj hakkı uçuş noktasına ve uçuş mesafesine göre farklılık gösteriyor.Dış hatlardaki uçuşlarda Business Class yolcuları için 32kg ile sınırlı olmak üzere iki parça bagaj hakkı tanıyor.Diğer yolcu sınıfı olan Ekonomi Class yolcuları için ise 23kg ile sınırlı ve bir parça bagaj hakkı oluşuyor. Domestik uçuşlarda Business Class yolcuları her biri 20kg olmak üzere iki parça taşıma hakkına sahip, Ekonomi Class yolcuları ise maksimum 15kg olmak üzere bir parça bagaj ile seyahat edebiliyor. Bagajlar için belirlenen ölçü ise 158 cm oluyor.Belirlenen ağırlığın aşılması durumunda ek ücret ödenmesi gerekmektedir. Kabinde ise bagaj hakkı 8kg ağırlığında ve 55x40x20 ölçülerinde oluyor.

Croatia Airlines Koltuk Seçimi

Müşteriler Online check in işlemi yaptırırken koltuk seçiminizi de yapabiliyorlar. Önceden rezerve edilmemiş koltuklar içerisinden istediğiniz koltuğu seçme fırsatınız oluyor.Ama acil çıkış sırasında bulunan koltuklar, koltuk aralıklarının daha fazla olması sebebiyle daha konforlu koltuklardır ancak bu koltukların seçiminde bazı kurallar yolcuların karşısına çıkıyor.Bazı sebepler nedeniyle ve güvenlik açısından bu koltukları seçme şansı olmayan yolcular, anne adayları 16 yaş altı, engelli ve çocuklu yolcular bu işlemleri gerçekleştiremiyor.Yolcuların önceden koltuk seçimi online check in sırasında yapabiliyorlar ve havaalanında check in yaparken de koltuk seçimleri yapılabiliyor.

Croatia Airlines Diz Mesafesi

Yolcuların diz mesafesi şirket tarafından önemsenmiş olsuda gelen yorumlar içerinde koltuklardaki diz mesafelerinin sınıfların uçuşlarına göre farklılık gösterdiği yönünde.İyi bir sınıfta uçanlar (Business v.b) koltuk mesafelerinde diz mesafelerinin daha rahat olduğu söyleniyor.

Croatia Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Yolculara erken sabah saatlerinde gerçekleşen uçuşlarda kahvaltı olarak sıcak kruvasan veya sandviç ile sıcak içecek ikramlarımda bulunuluyor. Kalkış öncesi özel istekler ve ikramlar için yemek siparişi veriliyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Kish Air uçak bileti

Kish Air Uçak Bileti

Kish Air uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kish Air uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kish …