Anasayfa / İngiltere Uçak Bileti / Oxford Uçak Bileti
Oxford uçak bileti
Oxford uçak bileti

Oxford Uçak Bileti

Oxford uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Oxford uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere’nin kültürel ve tarihi öneme sahip şehri Oxford, ülkenin en kozmopolit kentidir.

İngiltere’nin güneybatısında konumlanmış şehir, kültürel ve tarihi öneme sahip olmanın dışında dünyaca ünlü eğitim ağına sahiptir. Ortaçağ dünya eğitiminin öncülüğünü yaptığı için farklı ülkelerden öğrenciler Oxford’a eğitim için gelirler. Vermiş olduğu eğitim ve kültürel bakış açısı insanlara farklı standartlar kazandırıyor. Oxford Üniversitesi eğitim alanınızda büyük bir paya sahip olabilir.

Şehir nüfusunun çoğunluğu öğrencilerden oluşmaktadır. Öğrenciler burada eğitim hayatlarının yanı sıra modern yaşam, tarihi yapılar ile modern mimarinin birleşmesi, ünlü kitapçılar ve cafeler de hoşça vakit geçirebilirler. Görkemli binaları, nehir kenarındaki muazzam görüntü, kendine has tarihi yerleri ile insanları kendine çekmeyi başarıyor. Oxford’un resmi dili İngilizcedir. Türkiye ile arasında bulunan saat farkı 2 saattir. Türkiye’de saatler 12’yi gösterirken Oxford’da saat 10:00’dur. Şehirde para birimi olarak ise ” İngiliz Sterlin”i kullanılmaktadır. Kentin en soğuk ayları kasım ve aralık, en sıcak ayları ise temmuz ve ağustos aylarıdır. En çok ziyaretçi ağırladığı mevsim ilkbahardır. İnsanlar soğuk mevsimden çıkıp sıcaklığı gördükleri an kendilerine hemen bir seyahat planı yaparlar. Bu planda tercih listenize ekleyeceğiniz yerlerden biridir Oxford. Ancak şemsiyenizi yanınıza almayı unutmayın. Ani gelen  bir yağmurla ıslanabilirsiniz.

Oxford’a Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den direk uçuş seferleri Oxford’a düzenlenmiyor. Ancak aktarmalı olarak Londra ve Manchester havalimanlarına gidebilirsiniz.

Oxford Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır ?

Kentte, ulaşım ağı gelişmiştir. En çok kullanılan toplu taşıma aracı otobüslerdir. Otobüslerin bilet ücretleri 1,80 Sterlin’dir. Kente Londra ve Birmingham aktarmalı olarak gelindiğinde şehir merkezine otobüsle ile 25 Sterlin’e gelebiliyorsunuz. Oxford taksileri, Oxford trenler, araç kiralama ve bisiklet kiralama diğer ulaşım araçları içerisinde yer alır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Londra Uçak Bileti

Londra Uçak Bileti

Londra uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Londra uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir