Anasayfa / İngiltere Uçak Bileti / İstanbul Nottingham uçak bileti
İstanbul Nottingham uçak bileti
İstanbul Nottingham uçak bileti

İstanbul Nottingham uçak bileti

Nottingham şehri tarihi yapılarıyla ilgi çekmektedir. Peki İstanbul Nottingham uçak bileti ve Nottingham’da gezilecek yerleri bir inceleyelim.

 

İstanbul Nottingham uçak bileti

Nottingam şehri İngiltere’nin orta doğusunda bulunur.Şehir merkezi Leen Nehri boyunca uzanır ve güney sınırları, Trent Nehri’nin rotasını takip eder. Nottingham,  futboldan dantel dokumaya ve Robin Hood’a kadar dünyaca ünlü bir şehirdir. Farklı kültürleri barındırması ve şehre yakın kırsal bölgeleriyle kozmopolit olan bu şehir, yaşamak ve eğitim yapmak için ideal bir yerdir. Nottingham şehri doğal görüntüsü ile ülkedeki en iyi yaşanılabilir yer seçilmiştir.
Üniversite ve kolejlerdeki 100.000’den fazla öğrencisiyle Nottingham, genç nüfusunu meşgul tutacak hareketliliğe sahip bir şehirdir. Motosikletle ya da otosbüsle üniversite kampüslerine 15 dakika uzaklıkta olan küçük ve her şeyi içinde barındıran şehir merkezi, tarihi ve tarihi mirasları, çağdaş kültürle birleştirir. Nottingham ismi Snottingham’dan gelmektedir. Aslında Saxon dilinde bu Snot’tun şehridir. Snot bu şehri kuran liderin adıdır fakat aynı zamanda sümük anlamına geldiği için, yerel halk bunu söylerken hafifçe nott’ a çevirmiş.  Snot 8yy’da, şimdi Lace Market dediğimiz bu tepeye şehri kurmuş. Orijinal şehir burası aslında.  Normonlar gelip kontrolü ele aldığında, diğer tepeye de onlar şehrin ikinci kısmını kuruyor ve Nottingham kalesini de o tepeye dikiliyor.

Nottingham’da Gezilecek Yerler

Wollaton Hall : Nottingham şehrinde ufak bir tepe üzerine inşa edilen 1580 ve 1588 yılları arasında inşa edilmiştir. Elizabeth Evi olarak da bilinen yapının yan tarafında Nottingham Doğal Tarih Müzesi ve Nottingham Endüstri Müzesi hizmet vermektedir.

Ulusal Buz Merkezi :  Ulusal Buz Müzesi 1939 yılında eski Nottingham Buz Stadyumu üzerine kurulmuştur. Dünyaca ünlü bir mekandır. Şehrin doğusunda yer alır Tarihi Lace Market bölgesine çok yakın bir konumdadır.2 büyük pistten oluşmaktadır.

Old Market Meydanı : Old Market Meydanı, 22.000 metrekarelik dev alanıyla yalnızca Nottingham’ın değil İngiltere’nin en büyük meydanıdır. Meydan genellikle büyük yerel etkinlikler, fuarlar, konserler ve sergilere ev sahipliği yapmaktadır.

Nottingham Kalesi : Yaklaşık 40 metre yükseklikte “Castle Rock” olarak bilinen doğal bir burun üzerinde hakim bir konumda yer almaktadır. Ortaçağ’da kraliyet kalesi ve aynı zamanda kraliyet ikametgahı olarak hizmet vermiştir.

Holy Trinity Kilisesi :  Holy Trinity Kilisesi 1842 yılında inşa edilmiştir. Henry Isaac Stevens tarafından tasarlanan kilise, yaklaşık 38 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğindedir. Şehrin en önemli manevi sembollerinden biridir

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Londra Uçak Bileti

Londra Uçak Bileti

Londra uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Londra uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir