Sacramento Uçak Bileti
Sacramento Uçak Bileti

Sacramento Uçak Bileti

Sacramento uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Sacramento uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinin başkenti olan Sacramento’ ya direk uçuş bulunmamaktadır.

Sacramento Hakkında

Sacramento Amerika Birleşik Devletlerinin Altın Eyalet olarak nitelendirilen Kaliforniya eyaletinin başkenti olmaktadır. Kaliforniya denildiği zaman aklımıza ilk gelen yerler Los Angeles, San Fransisco, San Diego olmakta. Ancak bu yerlere nazaran Sacramento daha sakin ve pek bilinmeyen bir yerdir. Çok fazla turistik bir yer olmasa da şehirde güzel konaklayabileceğiniz oteller mevcuttur. Diğer şehirler Sacramento’ya göre daha gürültülü ve hareketlidir. Sessiz ve sakin bir yerde tatil yapmak isteyenleriniz varsa Kaliforniya eyaletinin başkenti tam da böyle bir yer. Keşfedilmeyi bekleyen bu lokasyon da her zevke göre olan tesisler sizlerin konforu için muazzam hizmet vermektedir. Ayrıca bu yerlere 2 ve 3 ay öncesi rezervasyon yaptırırsanız çok uygun fiyata konaklama şansını yakalayabilirsiniz. Kentte Akdeniz iklimi görülmektedir. En fazla yağışı kış aylarında almaktadır. Kenti gezmek için en ideal aylar yaz aylarıdır. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ayları Sacramento’nun cıvıl cıvıl olduğu aylardır.

Şehirde Amerikan doları kullanılmaktadır.

Sacramento’ ya Ulaşım

Türkiye’ den Sacramento’ ya direk uçuk gerçekleşmemektedir. Türkiye’den Las Vegas, Dallas, Denver, New York, Houston, Washington, Minneapolis, Seattle, Phoenix, Los Angeles’ e direk uçabilir oradan aktarmalı olarak Sacramento’ya geçebilirsiniz.

Sacramento Şehir İçi Ulaşım

Sacramento’da en çok kullanılan toplu taşıma araçları otobüs ve tramvaydır. Ancak taksi ve bisiklette tercih edilen ulaşım araçları içerisinde yer alır. Taksi en hızlı ulaşım aracı diyebiliriz. Doğayı korumak amacı ile de bisiklet tercih eden insanların sayısı kentte fazladır. Kentte toplu taşıma servisi Regional Transit tarafından gerçekleştirilmektedir. Otobüs biletlerinde tek kullanılmalık bilet 2.50 USD, 1 gün geçerli olan bilette 6.00 USD olmaktadır. Kentte 3 farklı tramvay çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Gold Line, Blue Line, Green Line olmaktadır. Tramvay hatları otobüs durakları ile bağlantılı olmaktadır. Şehrin çoğu caddesinde ise bisiklet sürmeyi sevenler için özel bisiklet yolları mevcuttur. Bisiklet kiralayarak şehri gezmek isteyenlere bisiklet kiralama noktası Practical Cycle’ e giderek bisiklet kiralayabildiklerini söyleyelim.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Boston uçak bileti

İstanbul Boston uçak bileti

Boston şehri turistik açıdan oldukça ilgi gören bir şehirdir. Bu yüzden çok tercih edilir. İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir