Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Napoli Uçak Bileti
İstanbul Napoli Uçak Bileti
İstanbul Napoli Uçak Bileti

İstanbul Napoli Uçak Bileti

İstanbul Napoli uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Napoli uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İtalya’nın Cmpania adlı bölgesinin başkenti olan Napoli, aynı zamanda nüfus yoğunluğu bakımından ülkenin en kalabalık üçüncü şehridir. Yunanlılar tarafında M.Ö. 7. yüzyılda kurulan şehrin ilk adı Neapolis olarak bilinmekteydi. Yeni şehir anlamına gelen bu isim zamanla Napoli adını almıştır. 2.800 yıllık bir geçmişe Napoli aynı zamanda köklü bir tarihe sahiptir. Bunların yanı sıra şehir UNESCO tarafından ‘Edebiyat şehri’ olarak adlandırılmıştır.

İstanbul’dan Napoli’ye direk uçuş bulunmaktadır. İstanbul’dan Napoli’ye ortalama uçuş mesafesi 1.234 kilometre uzaklıkta olan şehir, İstanbul’dan yaklaşık uçuş süresi ise 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Havalimanından Napoli şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunan şehirlerarası ve uluslararası hizmet veren Capodichino Havalimanı, her yıl birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Yolcuların birçok ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanan havalimanı yeme içmeden, alışverişe kadar birçok alternatifi içerisinde bulundurmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım kısa ve kolay olmaktadır. Bunun için kullanabileceğiniz ulaşım araçlarından taksi, otobüs ya da araç kiralama alternatiflerini tercih edebilirsiniz.

Napoli’ye ne zaman gidilir?

Akdeniz ve subtropikal iklimin bir arada görüldüğü Napoli’de yaz aylarında sıcak geçerken kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında sıcaklığın 30 dereceye kadar çıktığı gözlemlenen Napoli de deniz sıcaklığı ise 27 dereyi görmektedir. Bu nedenle şehre gitmek için en uygun dönem ise ilkbahar ve sonbahar mevsimleridir.

Napoli’de gezilecek yerler

İtalya’nın en kalabalık şehirlerinden üçüncüsü olan Napoli, köklü geçmişi ve kültürüyle ziyaretçilerin gözde yerlerinden biridir. Tarih ve kültür merkezi olan şehir de gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Piazzo Plebistico
  • Saray Tiyatrosu
  • Vomero Tepesi
  • Caserta Kraliyet Sarayı
  • Museo Archeologico Nazionale Müzesi

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir