Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul New York Uçak Bileti
İstanbul New York Uçak Bileti 
İstanbul New York Uçak Bileti 

İstanbul New York Uçak Bileti

İstanbul New York uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul New York uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Amerika’nın en kalabalık ve aynı zamanda metropolitan bölgesinin merkezi olan New York, Amerika’nın en önemli şehirlerinden biridir. NYC olarak da adlandırılan New York ticaret ve finans merkezidir ve dış ilişkiler açısından ülkenin olmazsa olmazlarından. 18.7 milyon nüfusuyla önem kazanan şehir medya, sanat, ticaret gibi birçok alanda önde gelenlerdendir. Başka bir açıdan bakmak gerekirse New York aynı zamanda gökdelenleri ve büyük limanıyla da önemini arttırmıştır.

İstanbul’dan New York’a yaklaşık 8.053 kilometre uçuş mesafesi olmakta ve yaklaşık şehre ulaşmanız 10 saat sürmektedir. Uçak biletlerinizi gidiş tarihinizden uzun bir süre önce alarak ve bu tarihi özel günlere getirmeyerek New York’a daha uygun bir ücret ile gidebilirsiniz.

Havalimanından New York şehir merkezine ulaşım

Şehrin güneydoğusunda bulanan John F Kennedy Havalimanı yani JFK Queens bölgesinde bulunmaktadır. Havalimanında şehir merkezine ulaşabilmek için otobüs, tren, taksi, metro kullanabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. AirTrain adı verilen havalimanındaki trenler, kiralık araç yerine, araç park yerleri ya da otel shutte servislerine ulaşımınızı ücretsiz bir şekilde 7/24 kolayca sağlamaktadır. Havalimanı içerisinde ücretsiz servis veren AirTrain şehrin otobüs, metro ve tren ağına uşaımınızı ücretli karşılamaktadır.

New York’a ne zaman gidilir?

Her mevsimin ayrı güzel olduğu New York’ta turist yoğunluğu çok fazladır. Özellikle de bu oran yaz aylarında oldukça artmaktadır. Bu sebeple haziran, temmuz ve ağustos aylarında sıcak ve kalabalığın etkisiyle şehrin tadını çıkarmanız zor olabilir. Kış aylarında oldukça soğuk geçmesine rağmen kendinden taviz vermeyen şehir Noel zamanında gidilmeye değer yerlerden biridir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir