Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Stuttgart Uçak Bileti
Stuttgart Uçak Bileti
Stuttgart Uçak Bileti

Stuttgart Uçak Bileti

Stuttgart uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Stuttgart uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın en büyük şehirleri arasında altıncı sırada yer alan Stuttgart, Baden- Württemberg eyaletinde bulunur ve eyalete başkentlik yapmaktadır. Ticaret alanında oldukça gelişmiş bir Almanya şehridir. Bu nedenle Almanya’nın ticarette en aktif şehri olarak anılmaktadır. 2010 yılında yapılan nüfus sayımında, şehrin nüfusu 606 bin 588 olarak çıkmıştır. Almanya’da yer alan büyük şehirler arasında en dağınık olanı Stuttgart’tır. Dünyaca ünlü araba markalarının üretimini üstlenen Stuttgart’ın önemli bir ticaret şehri olmasını, bu durum oldukça etkilemektedir. Neredeyse tüm dünyada satışı yapılan Porsche, Mercedes-Benz, Bosch, SAP gibi en iyi araba markalarının merkezi bu şehirdir. Aynı zamanda Mercedes Müzesi, Porsche Müzesi gibi müzeler de burada bulunmaktadır ve şehrin önemli müzeleri arasındadırlar. Porsche Müzesi ve Mercedes Müzesi dışında şehirde gezilecek Hegel Evi, hayvan ve bitki preparatlarının olduğu Museum am Rosenstein ya da fosillere ilgi duyanlar için Museum am Löwentor, Wilhelma Hayvanat Bahçesi, Schloss Solitude Sarayı, Rathaus Belediye Binası, kentin simgesi olan Televizyon kulübesi gibi birçok yer bulunuyor.

Stuttgart Şehri

Şehri gezmek için ziyaret edenlere daha çok Nisan ve Mayıs aylarında ziyaret etmeleri önerilir. Yine yaz aylarının da bunun için uygun olduğu bilinir. Şehirde, Stuttgart Üniversitesi ve Hohenheim Üniversitesi adıyla iki üniversite yer alıyor. Stuttgart, Fraunhofer ve Max- Planck-Gesellschaft gibi araştırma merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Şehir içerisinde ulaşım da oldukça kolaydır. Kişisel arabanız yoksa, taksi, otobüs gibi seçenekler ile şehrin dilediğiniz her yerini gezebiliyorsunuz.

Stuttgart’ta İklimsel Koşullar Ülkenin genel olarak sahip olduğu iklim olan ılıman iklimin etkileri, Stutgart’ta da kendisini göstermektedir. Ilıman iklimin etkisiyle, şehirde genel olarak yağışın bol olduğu görülür. Stuttgart’ın, ortalama yıllık sıcaklığı 16.8’dir. Yıllık olarak aldığı yağış miktarı da, 1265 mm olup oldukça fazladır. Bu anlamda, Almanya’nın en çok yağış olan kentleri arasında gösterilebilir. Ağustos ayı şehrin en kurak ayıdır ve bu ayda ortalama yağış miktarı 76 mm’dir. En fazla yağış da, Mart ayında görülür ve 132 mm’dir. Temmuz ayı yılın en sıcak ayıdır. Bu nedenle gezinti için şehri ziyaret edenlere Nisan ve Mayıs ayı dışında Temmuz ayı da önerilebilir. Ocak ayı ise ortalama sıcaklığın en az olduğu aydır.

Stuttgart’ta Havalimanından Merkeze Ulaşım 2007 yılından beri yolculularına hizmet veren Stuttgart Havalimanı, şehir merkezine 13 km uzaklıktadır. Almanya’nın Baden Württemberg bölgesinde bulunur. Havalimanından şehir merkezine gitmek için, taksi, otobüs, tren ve araç kiralama seçenekleri sunulur. Seçeneğiniz taksi olduğu takdirde, şehir genelinde 700’den fazla hizmet veren aracın olması nedeniyle taksi bulmakta hiçbir sıkıntı yaşanmamakta.

Otobüsle merkeze geçmek istiyorsanız, terminal binasının hemen yanından otobüslere ulaşabilirsiniz ve şehir merkezine 20 dakikada varabilirsiniz. Stuttgart Havalimanı’nın internet sitesinden hangi otobüse binmeniz gerektiğiniz ve saatini öğrenebilirsiniz. Havalimanında hizmet veren Avis, Buchbinder, Enterprise, Europcar, Global Drive, Hertz ve Sixt şirketlerinden araç kiralayarak, merkeze geçebilirsiniz. Son olarak tren kullanmak isterseniz, havalimanındaki tren durağına gitmeniz gerekir ya da metro ile terminal 1’den şehir merkezine geçebilirsiniz. Tren için pek fazla beklemenize gerek kalmaz. Metro haftaiçi 10 dakikada bir, haftasonu 30 dakikada bir gelmektedir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …