Anasayfa / Hava Yolları / Wizz Air Uçak Bileti
Wizz Air Uçak Bileti
Wizz Air Uçak Bileti

Wizz Air Uçak Bileti

Wizz Air uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Wizz Air uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu ulaşım şirketi olan Wızz Air, havayolu uzmanlığında başarılar elde eden 6 kişinin birlikte bir ortaklığa adım atması ile oluşturulmuş bir şirkettir. Şirketin taslağının yalnızca 3ay içerisinde hazırlanması oldukça dikkat çekmişti. Bu hızlı ve itinalı çalışma sonra havayolu ulaşım şirketi kurulmuştu. Şirket ilk uçuş deneyimini 19 Mayıs 2004 yılında gerçekleştirdi. Kalkış yaptığı bölge ise Katowice’dir. Gün geçtikçe gelişiminin sürekliliğini koruyan şirket bugün 27 şehirler arası ulaşımı sağlayıp 27 üssün 500’den fazla rotasını hizmet sunuyor. Bu ulaşım yerlerine değinecek olursak,Polonya’daki Gdansk, Poznan, Varşova, Katowice, Wroclaw, Macaristan’daki Debrecen ve Budapeşte, Bulgaristan’daki Sofya ve Varna, Moldova’daki Romanya, Bükreş, Cluj-Naspoca, Iasi,Craivo, Ukrayna,Üsküp, Letonya, Bosna Hersek ve bunun gibi ülkelerdeki şehirlerde rotoları bulunuyor. ve Doğu Avrupa’nın en büyük düşük maliyetli havayolu olmak için sağlam bir büyümenin on yılını takiben. Wizz Air, 25 Şubat 2015’te halka arzını başarıyla tamamladığı belirtildi. Şirket bünyesinde  3000’den fazla çalışanı bulunmakta.

Wizz Air Check-In İşlemleri

Havayolu ulaşım şirketi müşterilerine Onlıne check-ın işlemleri üzerinden işlem yapma kolaylığı veriyor. Yolcular koltuk seçimi veya uçuş belge kartına çıktı almak için onlıne check-ın işlemlerinden faydalana biliyor.

Wizz Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Şirket yolculara 32 kg ağırlığında bagaj hakkı tanıtmakla birlikte ek bagaj hakkı sunulunca ek ücrette talep edilmesine olanak sağlıyor.

Wizz Air Koltuk Seçimi

Şirket uçuşlarda koltuk seçimi yapmanız için öncelik fırsatını müşterilere onlıne checek-ın işlemleri üzerinden veriyor. Site üzerinden koltuk seçimin yapmanız için erken tarihlerde yerinizi ayırmanız belirtiliyor.

Wizz Air Diz Mesafesi

Yolcu uçağının koltuk mesafelerinde baş mesafesinin 30 mm olduğu 11 mm den fazlada diz mesafesinin olduğu biliniyor.

Wizz Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Şirketin bünyesinde yiyecek,içeceklerin ücretli olduğu belirtiliyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Donavia Uçak Bileti

Donavia Uçak Bileti

Donavia uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Donavia uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Donavia Havayolu şirketi …