Anasayfa / Hava Yolları / Azerbaijan Airlines Uçak Bileti
Azerbaijan Airlines Uçak Bileti
Azerbaijan Airlines Uçak Bileti

Azerbaijan Airlines Uçak Bileti

Azerbaijan Airlines uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Azerbaijan Airlines uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şirket  7 Nisan 1992 yılında kurulmuş olup, Azerbaycan’ın en büyük havayolu ulaşım ağına sahip olmaktadır. Havayolu şirketinin merkezi Bakü’de olmaktadır. Bünyesinde bulunan Filo büyüklüğü ise 29 olmaktadır.Havayolu ulaşım aracının bilindiği üzere Uluslararası hava yolu taşımacılığına üyeliği vardır. Azerbaıjan Aırlınes Azerbaycan’ın en önemli yolcu şirketi olmaktadır. Haydar Aliyev isimli Uluslararası Havalimanı merkezi bulunmaktadır. 20 Ekim 1910 da Bakü’ye ilk uçak uçtu ondan sonra Bakü’den hava yolu ulaşımına dair gelişmeler 13 yıl sürdüğü belirtiliyor. İlerleyen zamanlarda şirket, yeni havayolu terminalleri ile ulaşım ağında yenilik yaparak, gelişimi için büyük yatırımlarda bulunduğu biliniyor.

Azerbaijan Airlines Check-In İşlemleri

Şirket yolcularına check-ın işlemleri hizmeti vermekte. Şirketin, check-ın işlemlerinin kalkıştan 24 saat önce yapılması ve bagaj sayaçlarının ise kalkıştan 1 saat önce kapandığını yetkililer tarafından belirtiliyor.

Azerbaijan Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Şirket yolcularına 1 adet 23 kg aşamayan bagaj hakkı tanımakta. Ayrıca şirket, İş sınıfında uçan yolcular için her biri 32 kg 2 adet bagaj hakkı sağlıyor. Belirtilenler üzere VIP kulübü için 32 kg aşmayan 3 adet bagaj hakkının da olduğu biliniyor.

Azerbaijan Airlines Koltuk Seçimi

Yolcular koltuk seçimlerini check-ın işlemleri üzerinden yapabiliyorlar.

Azerbaijan Airlines Diz Mesafesi

Şirketin VIP yolcularına sunduğu hizmetlerde koltuk mesafelerini önemsemiş olup, koltukların yatış şeklini aldıklarını da göstermekte.

Azerbaijan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu şirketi sıcak-soğuk yemeklerin yanı sıra ara öğünler ile de yolcularına hizmet vermektedir. Özel yiyeceklere ek ücretler alındığı söylenmekte.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Kish Air uçak bileti

Kish Air Uçak Bileti

Kish Air uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kish Air uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kish …