Anasayfa / Venezuela Uçak Bileti / Bolivar Uçak Bileti
Bolivar Uçak Bileti
Bolivar Uçak Bileti

Bolivar Uçak Bileti

Bolivar uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bolivar uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

bolivar gezi rehberi bolivar yemekleri

Venezuela’nın güneydoğusunda yer alan şehir, Orinoco Nehri yakınlarında konumlandırılmıştır. Bolivar’ a Caracas üzerinden gitmeniz tavsiye edilmektedir.

Bolivar şehri uluslararası uçuşlara pek açık olan bir yer değildir. Bu yüzden Caracas üzerinden şehre uçuş gerçekleştirmeniz daha uygun olacaktır. Ulaşımı kolay olmayan bu şehre giderseniz doğal güzellikte olan yerlerini görünce pişman olmayacaksınız. Deneyimlerinizi bu şehirde çeşitlendirebilirsiniz.

Şehrin eskiden ismi Angostura olarak bilinmektedir. Bağımsızlığın önderi olan Simon Bolivar’ ın ismi şehre sonradan verilmiştir. Şehir doğal güzelliğini yıllarca korumuştur ve turistleri bünyesine çekmiştir.  Özellikle Angel Şelalesi şehrin gözde yerlerinden birisidir. Her yıl binlerce kişi bu şelaleyi görmek için şehre ziyaretlerde bulunmaktadır.

Şehir nehir kıyısında yer aldığından dolayı tropikal savan iklimi görülmektedir. Bu sebepten dolayı hem kurak hem de yağışlı dönemleri mevcuttur. Şehrin en iyi yanlarından bir tanesi ise en sıcak olduğu zamanların 28,5 derece sıcaklıkta, insanları bunaltmamasıdır. Şehre yılda ortalama olarak 90 gün 977 milimetre yağış düşmektedir. Bolivar, aralık ve nisan aylarında yağışsız dönemlerini yaşar. Şehir turizm dışında tarım ve hayvancılığın ön plana çıktığı bir yerdir. Meşe ve palmiye ağaçları ise şehrin güzelliğini taçlandıran bitkilerdir. Bunun nedeni ise iklimin getirmiş olduğu etkidir. Şehirde tarım alanında değer verilen sebzeler; mısır, mango, tatlı patates, kavun ve manyok olmaktadır.

Şehirde yol kenarlarında otel ve hanlar bulunmaktadır. Otellerin hepsi birbirinden özel yöresel özelliklere sahip olmaktadır. Bolivar şehri farklı özellikle birçok otel sunmaktadır.

Bolivar’a Ulaşım

Türkiye’den Bolivar’a direk uçuş gerçekleşmemektedir. Şehirde ki havalimanın ismi Jose Tomas de Heres Havalimanıdır. Ulusal uçuşlar pek sık gerçekleşmemektedir. Uçuş seferleri en çok Caracas ve Maturine vardır. Caradas üzerinden Bolivar’a otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yolculuk ise 8 saat sürmektedir.

Bolivar Şehir içi ulaşım

Şehirde bazı yerlere yürüyerek ulaşabilirsiniz. En çok kullanılan ulaşım araçları ise otobüsler olmaktadır. Otobüsler hem ucuz hem de çok sık kullanılmaktadır. Şehrin gezilecek yerlerine otobüs ile gidebiliyorsunuz. Diğer bir ulaşım aracıda taksidir. Venezuela’da taksi ücretleri düşüktür. Bu yüzden taksi kullanımını da ulaşım aracı olarak sıkça tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir