Anasayfa / İsviçre Uçak Bileti / Lozan Uçak Bileti
Lozan Uçak Bileti
Lozan Uçak Bileti

Lozan Uçak Bileti

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu belgesi olan Lozan Antlaşmasın yapıldığı Lozan uçak bileti ile  turistlerin ilgi gösterdiği rotalardandır.

Lozan şehri İsviçre Cenevre gölünün diğer ismi ile Leman Gölünün kuzeyinde yer alıyor. Ülkemiz açısında Lozan şehri, Lozan Antlaşmasının imzalanmasından kaynaklı önem taşımaktadır. Tarihi olaya ev sahipliği yaptığı için insanlar tarafında merak ediliyor. Lozan İsviçre’nin Vaud kontunun başkentidir. Cenevre bölgesine 60 km mesafede bulunur. Kuzeyinde Jura dağları bulunuyor. Muazzam güzellikte bir göl manzarası olan kent, hemen hemen her bölgesinden gölün kıyısı görülür. Farklı kültürlere ait insanları bünyesinde barındırdığı için birleştirici ve bütünleştirici şehir olarak nitelendiriliyor. Nüfusu bakımından İsviçre’nin dördüncü büyük şehri konumundadır. Nüfusu 129.383 bindir. Şehir merkezinde eski bir ırmak olan Flon’un yatağı yer alıyor. Irmağın üstü ise 19. yüzyılda kapatılmıştır. 1536 ile 1798 yılları arasında farklı grupların hakimiyeti altına giren şehir, son olarak Berk hakimiyetine girmiştir. 1970’lere kadar bir çok İtalyan grup Lozan’a göç eder. Şehir, sakinliği ve gezilecek yerleri ile turistlerin ilgisini çekiyor.

Lozan’a Nasıl Gidilir ?

Lozan’da havalimanı olmadığı için yakın şehirlerde bulunan havalimanlarına Türkiye’den direk uçuş seferleri bulunuyor. Zürih ve Cenevre direk uçuşun sağlandığı bölgelerdir. Cenevre havalimanına indikten sonra tren ise Lozan’a 1 saat içinde gidebiliyorsunuz. Zürih’e iniş gerçekleştirirseniz eğer tren ile yaklaşık 2 saat süren yolculuğun ardından Lozan kentine ulaşıyorsunuz.

Lozan Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor ?

Şehir içi ulaşımda metro ağı oldukça gelişmiştir. İnsanlar toplu taşıma aracı olarak otobüs, metro ve treni tercih ediyorlar. Metro ve otobüs hizmetini veren TL şirketi, demiryolu ulaşım hizmeti ise LEB adlı şirket tarafından gerçekleştiriliyor. Bisiklet kullanarak bir yerlere gitmek diğer bir ulaşım seçeneğidir. Turistik yerlerin birbirine yakın olduğu yerlerde bisiklet kullanarak kolaylıkla ulaşım sağlıyorsunuz.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir